Cztery nagrody ISPO AWARD 2016 dla Salewy

przez Administrator | Opublikowano 28 stycznia 2016 10:49

Podczas międzynarodowych targów ISPO 2016 w Monachium, jury corocznego konkursu uhonorowało cztery produkty SALEWA nagrodami ISPO Award, czyli jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży outdoorowej. 

Marka SALEWA to już ponad 80 lat doświadczenia w pionowym świecie, również w górach najwyższych. Od ośmiu dekad, konsekwentnie udoskonala ona swoje produkty, wprowadzając innowacyjne rozwiązania wspierające sportowców i ludzi gór na drodze do upragnionych celów. Wystarczy wspomnieć słynny Helium – najlżejszy kask wspinaczkowy swoich czasów, jednocześnie oferujący najwyższą ochronę i bezpieczeństwo.

ISPO_AW16_Winner_Large_4c

Podczas targów ISPO 2016 w Monachium SALEWA otrzymała aż cztery nagrody ISPO Award, będące jednymi z najbardziej pożądanych wyróżnień w branży outdoorowej. Co roku niezależny panel ekspertów, składający się z profesjonalistów świata sportu, wybiera z setek napływających zgłoszeń grupę zwycięskich produktów. W 2016 wśród nich znalazły się aż cztery produkty SALEWA: spodnie Sesvenna Tirol Wool, kurtka Ortles Heavy Down oraz dwa modele obuwia: Ultra Train GTX i Vultur GTX.

Cztery nagrody ISPO Award to znakomity wynik dla każdej marki – mówi Maurizio Priano, dyrektor ds. marketingu w SALEWA. „Dla nas ma to wyjątkowe znaczenie, ponieważ jest to swego rodzaju zwieńczenie rozpoczętego dwa lata temu procesu odświeżania wizerunku marki. Wyniki sprzedaży z dwóch ostatnich sezonów pokazują, że nasi klienci doskonale przyjęli nowy, wyrazisty i jednocześnie prosty język SALEWA. Jesteśmy dumni, że aż cztery z naszych produktów uhonorowane zostały nagrodą ISPO Award, co potwierdza pozycję SALEWA w gronie najbardziej innowacyjnych marek świata sportów górskich.”

Od wielu lat SALEWA pozostaje punktem odniesienia w segmencie odzieży górskiej. Mieszcząca się we włoskim Tyrolu Południowym firma zasłynęła m.in. kurtką Bering Down Jacket, czyli jedną z pierwszych „puchówek” do sportów górskich, która w latach 80. szybko stała się absolutnie niezbędnym elementem ekwipunku każdego wspinacza. Nagrodzona kurtka Ortles Heavy Down to nawiązanie do tego dziedzictwa. Innowacja poprzez tradycję – również drugi ze zwycięskich produktów w kategorii odzieży, spodnie Sesvenna Tirol Wool zdają się potwierdzać zasadność owego hasła. Do zapewnienia technicznej izolacji, skiturowe spodnie wykorzystują bowiem lokalnie produkowaną wełnę tyrolską.

ORTLES HEAVY DOWN JACKET

Zaprojektowana, by przetrwać najtrudniejsze warunki w górach, ale jednocześnie subtelnie wykończona, by mogła bez problemu pełnić rolę stylowego towarzysza podczas poruszania się po mieście w mroźne zimowe dni. Idealna dla młodych wspinaczy, którzy w sezonie zimowym nie chcą rozstawać się ze swoją techniczną kurtką nawet na co dzień.

SALEWA_ORTLES_HYBRID_JACKET

Niezawodną izolację osiągnięto dzięki zestawieniu materiałów takich jak biały puch kaczy (90/10 750 cuin) dla naturalnego zatrzymania ciepłych mas powietrza w partii klatki piersiowej i ramion oraz Primaloft® Silver dla wyższej odporności na wodę w obszarze barków, jak i tam, gdzie mniejsza objętość ułatwia korzystanie z rękawic czy uprzęży, czyli na mankietach i u dołu kurtki. Zapinana na zamek wstawka w kapturze pozwala uzyskać dwa rodzaje kroju: kompatybilny z kaskiem i zredukowany, do codziennego użytkowania. Obszerne wysoko usytuowane kieszenie „kangurki” to skuteczny sposób na ogrzanie dłoni w wygodnej pozycji.

SESVENNA TIROL WOOL PANT

Stworzone na prośbę przewodników górskich z Tyrolskiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego, potrzebujących dodatkowo ocieplonych spodni, które jednocześnie sprostają warunkom panującym w terenie. Połączenie zróżnicowanych materiałów pozwoliło zapewnić każdej z części ciała optymalne właściwości: góra wykonana została z ociepliny z lokalnie produkowanej wełny tyrolskiej (Tirol Wool 60g), a dół z technicznego materiału Durastretch Bamboo z wykończeniem DWR PFC-free.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn