“Z głową w górach”. Filmowo na temat bezpiecznego skitouringu i freeride’u w Tatrach

przez Administrator | Opublikowano 18 grudnia 2015 12:07
Zapraszamy do oglądania „Z głową w górach”, czyli utrzymanej w formie klipu relacji z jednodniowej wycieczki freeride’owo – skiturowej w okolicach Hali Gąsienicowej w Tatrach.

W krótkim filmie przedstawione zostały kolejne etapy wyjścia w góry – od planowania trasy i sprawdzenia aktualnych warunków, poprzez przygotowanie sprzętu, aż po zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się w terenie wysokogórskim (nie tylko na nartach).
„Z głową w górach” prezentowany był na dużym ekranie w czasie pięciu przystanków Pure Powder Tour, Krakowskiego Festiwalu Górskiego i Tyskiego Festiwalu Podróżniczego, teraz udostępniony zostaje zaś wszystkim miłośnikom zimowej eksploracji gór na kanale: youtube.com/kursylawinowepl
To kolejny materiał filmowy zrealizowany przez kursylawinowe.pl i PZU. Wcześniej w tym roku do sieci trafił cykl #poradylawinowe, skierowany do turystów, narciarzy i snowboardzistów. W dziesięciu odcinkach omówione zostały m.in. zasady prowadzenia akcji ratunkowej w razie wypadku lawinowego, ale też inne tematy jak np. zasady ubierania się na zimowe wycieczki.
Oczywiście kursylawinowe.pl to przede wszystkim praktyczne szkolenia, z których pierwsze odbyło się w miniony weekend w Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Kolejne potrwa od piątku do niedzieli, w sumie wraz z kursami skiturowymi i skialpinistycznymi tej zimy w ramach akcji zorganizowanych zostanie ich aż szesnaście. Więcej informacji na temat programu i terminów znaleźć można na stronach www.kursylawinowe.pl i facebook.com/lawiny.
źródło: kursylawinowe.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn