„Krzysztof Wielicki – mój wybór” – ukazał się tom drugi!

przez Administrator | Opublikowano 08 grudnia 2015 19:33

Ukazał się drugi tom książki, wywiadu rzeki „Krzysztof Wielicki – mój wybór”, to pierwsze opracowanie tak szczegółowo przedstawiające górski dorobek wybitnego polskiego himalaisty.

Krzysztof Wielicki - Mój wybór tom 2

Pierwszy tom tej monografii, przygotowanej przez Piotra Drożdża ukazał się równo rok temu. To pierwsza książka, która tak szczegółowo dokumentuje górski dorobek Krzysztofa Wielickiego.

W tomie drugim Wielicki ze swadą opowiada o swoich największych solowych wspinaczkach – na Dhaulagiri i Shisha Pangme – oraz opus magnum: samotnym wejściu na mityczną Nanga Parbat.

Barwnie opisuje kolejne potyczki z „górą gór” – K2, zakończone wejściem na ten szczyt w 1996 roku. Relacjonuje wyprawy quasi-komercyjne, jak i ambitne ekspedycje zimowe, którymi kierował.

Po raz pierwszy odsłania nieznane szczegóły zdobywczej, ale zakończonej wielką tragedią zimowej wyprawy na Broad Peak w 2013 roku.

Nie zabrakło też wątków prywatnych, dotyczących działalności biznesowej oraz prezentujących filozofie życia i światopogląd bohatera.

  • Drugi tom wywiadu-rzeki z jednym z najwybitniejszych światowych himalaistów
  • Pierwsza autobiograficzna i tak wielowątkowa opowieść
  • Śmiałe samotne wspinaczki i kulisy kierowania wielkimi wyprawami
  • Solowe wejścia na ośmiotysięczniki, nowe drogi, rekordy czasowe
  • Partnerstwo, braterstwo liny, tragedie i konflikty
  • Nanga Parbat, K2, Broad Peak, Annapurna i inne himalajskie olbrzymy

Książka jest dostępna w księgarni wspinanie.pl, także w atrakcyjnym cenowo pakiecie z tomem pierwszym.

Krzysztof Wielicki na 13. KFG (fot. Adam Kokot)

Krzysztof Wielicki (ur. 1950) – piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu.

 

źródło: wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn