The North Face FuseForm w pigułce

przez Administrator | Opublikowano 19 listopada 2015 12:47

Wycieczka w góry to nie lada wyzwanie, a często to właśnie odpowiednio dobrana odzież czy akcesoria, decydują o sukcesie wyprawy. Wiedzą o tym zarówno doświadczeni podróżnicy, jak i producenci sprzętu outdoorowego, dlatego każdego roku na rynku pojawia się szereg nowości, które zapewniać mają jeszcze lepszą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i poprawiać komfort użytkownika.

Rozwiązaniem, które zwraca szczególną uwagę jest, opatentowana i stosowana w coraz większej liczbie produktów The North Face, technologia FuseForm.

(fot. Tim Kemple)

(fot. Tim Kemple)

Czym jest technologia FuseForm?

FuseForm to technologia, która pozwala zmieniać włókna, z których tkany jest materiał w czasie procesu produkcji. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jednolitego fragmentu materiału o różnych właściwościach w określonych miejscach. W ten sposób np. wzmocnienie okolic ramion w kurtce nie wymaga już zastosowania oddzielnych kawałków materiału. Oznacza to także mniejszą liczbę szwów w danym produkcie, a co za tym idzie zmniejszenie jego wagi, poprawę parametrów i jeszcze lepsze dopasowanie.

The North Face FuseForm Dot Matrix

The North Face FuseForm Dot Matrix

W jakich produktach w zimowej kolekcji The North Face znajdę technologię FuseForm?

W zimowej kolekcji The North Face, technologia FuseForm wykorzystana została przy produkcji odzieży alpinistycznej, narciarskiej, snowboardowej oraz trekkingowej, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najlepsza ochrona, przy zachowaniu niskiej wagi i odpowiedniego dopasowania produktu.

FuseForm Dot Matrix to seria kurtek opracowanych z myślą o pieszych wędrówkach w zimie. Korpus kurtek wykonany został z jednego kawałka materiału stworzonego przy użyciu technologii FuseForm. Dostępna jest jako cienka warstwa zewnętrzna (tzw. hardshell) lub w wersjach z warstwą termoizolacyjną w postaci gęsiego puchu o gęstości 800 cui lub materiałem Primaloft Silver Eco. 

Kurtka i spodnie FuseForm™ Brigandine 3L zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i ekstremalnych wyprawach poza wytyczone szlaki. Produkty należą do freeride’owej rodziny Steep Series, a dzięki wykorzystaniu membrany HyVent kurtka i spodnie doskonale chronią przed przemoczeniem i zapewniają odprowadzenie pary wodnej powstającej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

FuseForm™ Brigandine 3L

FuseForm™ Brigandine 3L

The North Face FuseForm Brigandine 3 L  (2)

Kurtka została wyposażona w środkowy przedni zamek błyskawiczny YKK AquaGuard VISLON, mieszczącą krótkofalówkę kieszeń na piersi zapinaną na zamek YKK AquaGuard VISLON,, poliuretanowe otwory wentylacyjne na suwak pod pachami, regulowane rzepy do mankietów oraz tkany ze stretchu śniegołap z paskami do łączenia ze spodniami.

Spodnie posiadają regulowane zakładki w pasie, dużą kieszeń na zamek YKK AquaGuard VISLON z systemem Loft Lift i kieszonką na telefon oraz krótkofalówkę, kieszenie w pasie i otwory wentylacyjne z wodoszczelnym zamkiem po wewnętrznej stronie ud, getry StretchVent z haczykiem do butów oraz System Chimney Venting.

Co o technologii FuseForm myślą eksperci?

FuseForm zostało wielokrotnie docenione przez ekspertów na całym świecie. Wśród nagród i wyróżnień, które otrzymały produkty z technologią FuseForm są między innymi: pierwsze miejsce w segmencie narciarskim w kategorii Outer Layer 3L podczas ISPO 2014 dla kurtki Kurtka The North Face Fuse Brigandine czy złota nagroda Outdoor Show dla kurtki The North Face FuseForm Originator w 2014 roku.

Gdzie znajdę więcej zdjęć i informacji na temat technologii FuseForm?

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu/tnf-eu-en/fuseform.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn