Poznaliśmy kalendarz zawodów Salomon Nordic Sunday w 2016 roku. Szykujcie narty biegowe

przez Administrator | Opublikowano 19 listopada 2015 11:46

Nadchodzący, siódmy sezon cyklu Salomon Nordic Sunday w 2016 roku przyniesie nam kilka nowości. W styczniu i w lutym zawodnicy rywalizujący w popularnym SNS-ie spotkają się w Dusznikach Zdroju (Jamrozowa Polana) oraz na Kubalonce. W nowym roku – skromna ilość startów, ale z kilkoma ciekawymi nowościami.

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Zacznijmy jednak od terminarza:

  • 24 stycznia – Duszniki Zdrój (Jamrozowa Polana)
  • 31 stycznia – Wisła – Kubalonka
  • 14 lutego – Duszniki Zdrój (Jamrozowa Polana)

Do ostatniej chwili ważyły się losy ewentualnego startu w Jakuszycach. – Niestety z wielu powodów w tym sezonie w Jakuszycach SNS się nie pojawi, ale to tylko chwilowa zmiana i wkrótce powinniśmy wrócić w Góry Izerskie – zapowiadają organizatorzy cyklu.

1-11

Teraz o kolejnej ważnej decyzji. W tym roku, ze względu na jedynie trzy biegi i ewolucję cyklu oraz pojawienie się w nowych miejscach, organizatorzy rezygnują z klasyfikacji generalnej. – Ale zaznaczamy – to stan przejściowy i dotyczy jedynie tego sezonu – podkreślają.

salomon11

Czas na kila słów o nowościach:

* Po pierwsze i po raz pierwszy… Każdy zawodnik na mecie każdego z trzech biegów otrzyma pamiątkowy medal. Ekipa SNS-a pracuje nad takim modelem medalu, by dwa lub trzy medale dały się połączyć, jak puzzle, w jedną całość. Ale oczywiście każdy medal z osobna też będzie swoistą całością…

* Pojawi się pakiet startowy, a więc drobny gadżet od marki Salomon dla każdego. Będzie oczywiście także coś energetyzującego i krzepiącego…

W 2016 roku będą też doskonale znane zawodnikom SNS-a atrakcje:

* losowanie cennych nagród od Salomona.

* bufet na mecie, a w Dusznikach prawdopodobnie, także ognisko;)

Zapisy na wszystkie trzy biegi w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday rozpoczną się na początku grudnia 2015 roku. Wtedy też na stronie internetowej cyklu (sns-nartybiegowe.pl) pojawi się regulamin SNS-a.

– Jeszcze w tym roku postaramy się także przygotować projekt medalu i informacje o zawartości pakietu startowego – zapowiadają na koniec szefowie SNS-a.

Informacja organizatorów

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn