Polish Annapurna IV Expedition 2015: chcemy być gotowi na atak

przez Administrator | Opublikowano 09 listopada 2015 11:07

Warunki pod Annapurną IV poprawiają się, można więc mieć nadzieję, że zespół w składzie Janusz Gołąb, Marcin TomaszewskiMichał Król będzie miał wkrótce okazję spróbować wspinaczki na dziewiczym, południowo-zachodnim filarze Annapurny IV (7525 m). Tymczasem wspinacze donoszą o swoich najbliższych planach. 

Klimaty po Annapurną IV

***

08.11.15 BC

Po solidnych opadach w końcu wyszło słońce, wczoraj wyruszyliśmy na rekonesans pod filar AIV. Nasza ściana potrzebuje jeszcze dobrych kilku dni na otrząśnięcie się ze śniegu. Zauważyliśmy niemałe lawiniska oraz urwane śnieżne deski w linii naszej drogi.

Najbliższe dni zapowiadają się jednak całkiem dobrze dlatego chcąc wykorzystać tą szansę wychodzimy jutro na ostateczną „wysoką” aklimatyzację w góry. Zajmie nam to kilka dobrych dni, będziemy starać się wybrać możliwie najbezpieczniejszy do wspinaczki teren.

W tym sezonie szybciej niż zwykle zawitała w górach zima, z typowymi zimowymi warunkami (silne wiatry do 100 km/h i temperatura w partiach szczytowych spadająca do -45 stopni Celcjusza). Trudno jest przewidzieć naturę, takie zjawiska pokazują jak wiele czynników wpływa na sukces podczas wyprawy. Na większość niestety człowiek nie ma żadnego wpływu.

szpejenie

Od kilku dni odwiedza nas kotek (śnieżna pantera). Nad ranem odkrywamy nowe ślady wokół naszych namiotów i kuchni. Nad głowami krążył kilka dni temu orzeł. Wczoraj mieliśmy też małą awarię naszej mini elektrowni słonecznej, jednak przy pomocy nożyczek i aluminiowej folii sprawnie zażegnaliśmy kryzys :)

Sprężamy się do działania, bo czas ucieka. Gdy pojawi się szansa na atak, chcemy być gotowi. Kolejna relacja po powrocie. Trzymajcie się ciepło.

BC AIV Team

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn