Na Polak Potrafi ruszyła zbiórka na remont Izby Pamięci Jerzego Kukuczki

przez Administrator | Opublikowano 05 listopada 2015 13:32

Na portalu Polak Potrafi ruszyła zbiórka pieniędzy na remont i rozbudowę Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. To wyjątkowe miejsce utworzone zostało w 1997 roku przez żonę himalaisty Cecylię Kukuczkę, mieści się niewielkim góralskim domku w Istebnej, w przysiółku Wilcze. Opiekę nad muzeum sprawuje Fundacja „Wielki Człowiek”.

Cecylia Kukuczka

Organizatorzy akcji o zbiórce:

Celem naszego projektu jest realne wsparcie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Uzbierane pieniądze posłużą do przeprowadzenia niezbędnego remontu i rozbudowy Izby. Naszą prośbę o wsparcie kierujemy do wszystkich pamiętających Jerzego Kukuczkę i ceniących dokonania jednego z największych himalaistów świata, do osób kochających góry – wysokie i te troszkę niższe.

Jerzy Kukuczka

I o samym miejscu:

Dzięki zaangażowaniu i odważnej inicjatywie pani Cecylii w dawnym domu Jerzego powstało miejsce, w którym pasjonaci turystyki górskiej mają szansę poznać himalajską historię zdobywcy Korony Himalajów. Każdy znajdujący się tam eksponat to wyjątkowy i niepowtarzalny ślad pozostawiony przez Kukuczkę. Drobne pamiątki poświadczają niezwykłą historię, która wydarzyła się ponad 25 lat temu, a także pozwalają na to, aby kolejne pokolenia nie zapomniały o niej. Izba, działając w sposób niekomercyjny, ma jedną misję – podtrzymać pamięć oraz popularyzować dokonania złotej dekady polskiego himalaizmu.

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

I teraz najważniejsze. Projekt zostanie zrealizowany jeśli do godziny 15:00 dnia 19 grudnia br. otrzyma co najmniej 10900 zł wsparcia. Na co konkretnie przeznaczone zostaną zebrane pieniądze możecie przeczytać na profilu Polak Potrafi.

To wyjątkowe miejsce upamiętniające niezwykłego człowieka – Jerzego Kukuczkę, jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów XX wieku. Warto pielęgnować pamięć o nim poprzez wsparcie dla takich miejsc jak muzeum w Istebnej.

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn