7. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy w Rzeszowie – 20-22 listopada 2015

przez Administrator | Opublikowano 17 listopada 2015 15:15

Ponad 20 godzin opowieści i filmów z całego świata! Tyleż samo prelegentów i gości oraz wiele innych atrakcji czeka na publiczność 7. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie. W tym roku festiwal odbędzie się po raz pierwszy w Filharmonii Podkarpackiej.

W dniach 20-22 listopada 2015 r. po raz siódmy odbędzie się w Rzeszowie Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. W tym roku po raz pierwszy główna część Festiwalu odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej, gdzie pasjonaci odkrywania świata będą mieli wspaniałą okazję do spotkania z podróżnikami, himalaistami, reporterami czy fotografami z całej Polski.

baner_FB

Festiwal tradycyjnie rozpoczną w piątkowe przedpołudnie (20.11.2015) bezpłatne prelekcje podróżnicze dla młodzieży z podkarpackich szkół, które odbędą się w gościnnych progach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Piątkowy wieczór – który zaplanowany został w sali kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury – wypełnią filmy dokumentalne oraz spotkania autorskie – z Bartkiem Sabelą oraz gościem wieczoru – wybitnym polskim himalaistą – Ryszardem Pawłowskim.

Program_2015

Główna część programu odbędzie się już w Filharmonii Podkarpackiej, do której przeniesiemy się na sobotę i niedzielę (21-22.11.2015). Podczas prelekcji naszych Gości przeniesiemy się m.in. na niezwykły festiwal na Syberii, do Korei Południowej, odwiedzimy boliwijską dżunglę z nieco innej perspektywy… Zobaczymy fantastyczne fotografie Marcina Dobasa i Bożeny Jarzyńskiej z Nowej Zelandii, a z Tomkiem Michniewiczem poznamy „Świat równoległy. Kajtostany zabiorą nas natomiast w rodzinną podróż rowerami przez Maroko. Będziemy zdobywać Himalaje z Robertem Celińskim i Adamem Bieleckim oraz brać udział w tradycyjnych obrzędach na indonezyjskich wyspach z Anią Jaklewicz. W niedzielny wieczór – tuż przed akustycznym koncertem zespołu Oberschlesien – spotkanie z Wojciechem Jagielskim, a rozmowę z Nim poprowadzą dziennikarze magazynu VIP Biznes&Styl – Aneta Gieroń oraz Jaromir Kwiatkowski.

Ponadto odbędą się dwa panele warsztatowe – w sobotę będą to Warsztaty Fotografii Podróżniczej z Marcinem Dobasem (Olympus Polska), zaś w niedzielę Warsztaty RTW, dotyczące organizacji podróży dookoła świata prowadzone przez Marcina Mentla (LowcyLotow.pl).

Partnerem strategicznym 7. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego jest LOTTO.

Szczegółowe informacje na:
www.kalejdoskoppodrozniczy.pl
www.facebook.com/KalejdoskopPodrozniczy

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn