16 listopada ruszają zapisy na IV Dolnośląski Festiwal Górski (21-24 lipca 2016)

przez Administrator | Opublikowano 05 listopada 2015 13:30

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – jedna z największych imprez biegowych, łącznie 7 zróżnicowanych tras górskich i dystansów, łzy szczęścia, radość, ale też walka z własną słabością. 16 listopada ruszają zapisy na IV edycję Festiwalu, który odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2016 roku na terenie Ziemi Kłodzkiej z bazą w Lądku Zdroju. Warto już dziś zapamiętać obie daty!

slaski-festiwal-biegow-gorskich-2016-zapisy

Tegoroczna edycja to 1975 zgłoszonych uczestników z 13 krajów. Na linii startu Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich stanęło ponad 1500 uczestników z 13 krajów. Pokonali wiele kilometrów, by dotrzeć do Lądka Zdroju, gdzie zmierzyli się z trudnym górskim terenem, ze swoimi słabościami – poznali granice wytrzymałości i własne możliwości. Mimo ogromnego trudu i wysiłku z roku na rok chętnych na biegi górskie jest coraz więcej, a same w sobie zyskują na popularności.

Piotr Hercog, organizator Festiwalu:

Jako organizatorzy i zawodnicy biegów górskich zawsze marzyliśmy o stworzeniu prawdziwego święta biegów górskich w naszym kraju. Marzyliśmy o zorganizowaniu biegu ultra, który zamykałby całą Ziemię Kłodzką jedną trasą. W roku 2013 odbyła się pierwsza edycja Festiwalu, gdzie wystartowało łącznie około 400 uczestników. W następnym 2014 roku ilość uczestników wzrosła do ponad 700. Już teraz jednak widać, że biegi górskie zyskują na popularności, a ponad dwukrotnie większa liczba zgłoszeń w porównaniu do roku poprzedniego świadczy o tym, że impreza zyskuje na znaczeniu. W 2016 roku spodziewamy się po raz kolejny podwojenia frekwencji, co może skutkować szybszym wyczerpaniem limitów startujących.

Na zawodników IV Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich czeka aż siedem biegów na zróżnicowanych dystansach. Tradycyjnie Bieg 7 Szczytów, czyli najdłuższa oficjalna trasa biegu w Polsce – 240 km po siedmiu masywach górskich Ziemi Kłodzkiej, których szczyty zaliczane są do Korony Gór Polski – w sumie ponad 8000 metrów przewyższenia. Kolejne dwa biegi Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 110 km. Na biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 42 km oraz Złoty Półmaraton (21 km). Ciekawą opcją dla osób, które chcą spróbować swych sił na trasie ultra jest dystans 70 km biegu Ultra Trail.

W ostatni dzień natomiast organizowane są biegi Trojak Trail na dystansie 10 km oraz jeden z bardziej widowiskowych biegów podczas tego festiwalu – bieg dla dzieci na dystansie 100, 200 i 400 metrów.

Jak co roku Festiwalowi towarzyszą liczne imprezy, prelekcje oraz spotkania. Strefa Expo wypełnia się paletą barw, można dociec nowinek sprzętowych, porozmawiać ze specjalistami dziedzinie sumplementacji, odżywiania oraz regeneracji. Na kilka dni Lądek Zdrój zamienia się w biegowe miasteczko z niepowtarzalnym klimatem, gdzie zarówno startujący jak i kibice znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji i pomysłów na spędzenie czasu wolnego od zawodów!

Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB.

Warto zastanowić się, czy udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegowym nie jest idealnym momentem do rozpoczęcia biegowej przygody na całe życie.

Organizatorzy

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn