Półmaraton Fantoma z wieloma atrakcjami

przez Administrator | Opublikowano 26 sierpnia 2015 13:33

Przez cały rok przyjeżdżamy do Was, zabezpieczamy wasze imprezy w najbardziej niedostępnych miejscach. Tym razem zapraszamy do Kurowa, na nasze podwórko – mówi Piotr Pieczara z Grupy Ratowniczej FANTOM współorganizator I Półmaratonu FANTOMA w Kurowie.  Wieś Kurów, która będzie gościć biegaczy, znajduje się na granicy województw małopolskiego i śląskiego, w powiecie suskim, w gminie Stryszawa. – Bieg – Półmaraton Fantoma w dniu 5 września – będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego. Tym dniem, żyje cała miejscowość – dodaje Piotr.

Krajobraz Biegu Fantoma

Krajobraz Biegu Fantoma

Bieg_Fantoma3

W trakcie pikniku rodzinnego funkcjonować będzie m.in. Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA. Każda osoba, która zechce się przeszkolić i pod nadzorem Ratowników Medycznych prowadzić będzie bezbłędnie przez jedną minutę zabiegi reanimacyjne na fantomach dorosłego i dziecka otrzyma  apteczkę patrolową. Apteczka ta w przyszłości może pozwolić na bezpieczne udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Impreza jest współorganizowana także przez stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, organizatora wielu imprez biegowych m.in. UBS Grapa Vertical w Szczyrku, Górska Pęlta UBS 12:12 w Brennej czy też I Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich.

Bieg_Fantoma4

 

Impreza zapowiada się naprawę rewelacyjnie, sama miejscowość jest tak klimatyczna, cicha i spokojna, ludzie życzliwi i bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie. Każdy biegacz Półmaratonu Fantoma dostanie pamiątkę regionalną na mecie bo Gmina Stryszawa należy do głównych ośrodków zabawkarstwa ludowego w Polsce. Będą ptaszki Stryszawskie, a dla najlepszych “klepoki”. Naprawdę zostaniecie ciepło i życzliwie przyjęci. Zdecydowaliśmy, że wpisowe na bieg pozostanie niezmiennie do końca zapisów 55 zł. W pakiecie znajduje się okolicznościowa techniczna koszulka, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe – zaprasza Kuba Karcz, jeden z głównych organizatorów imprezy z Ultra Beskid Sport.

Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą biegi dla dzieci na różnych dystansach, jazdy samochodami terenowymi, przejażdżki konne, gry i zabawy sprawnościowe. Świetne wyroby cukiernicze zapewni Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa.

Bieg_Fantoma7

Serdecznie zapraszam Was wszystkich, a w szczególności miłośników biegania i osoby preferujące aktywny wypoczynek do wzięcia czynnego udziału w Półmaratonie Fantoma. Bieg na dystansie 21 km odbędzie się 5 września 2015 r. w godzinach przedpołudniowych – mówi biegaczy Rafał Lasek – Wójt Stryszawy.

Na liście startowej Półmaratonu Fantoma znajdują się już zawodnicy z czołówki między innymi: Bartosz Gorczyca FanPage zwycięzca Bieg ultra Granią Tatr, czy Jarosław Gniewek, który będzie w tym roku bronił tytułu człowieka z żelaza podczas cyklu Iron Run, który ma miejsce na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

Informacja organizatora

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn