Marcin Pawłowski rekordowo w górę na Mont Blanc

przez Administrator | Opublikowano 10 sierpnia 2015 11:33

6 sierpnia Marcin Pawłowski wbiegł na Mont Blanc ustanawiając czasem 4:04:07 polski rekord trasy Les Houches – Mont Blanc. To połowa drogi, na której niedawno ustanowił rekord Jacek Żebracki.

Marcin Pawłowski na Mont Blanc

Trasa biegu prowadziła z miejscowości Les Houches oddalonej o ok. 10 km od Chamonix. Wbiegnięcie na Mont Blanc zajęło Pawłowi 4:04:07 (Jacek Żebracki wykręcił tu czas 4:17). Rekord na tym odcinku ustanowiony przez Mathéo Jacquemouda wynosi 3 h 29 min.  W drodze powrotnej Paweł już się nie ścigał z czasem:

Zbieg był już na spokojnie, bez bicia rekordu w dół. Moje kolana są mocno przeciążone ostatnimi treningami i ryzyko kontuzji, na tak trudnej, technicznej trasie było zbyt duże. A priorytety póki co inne :)

Paweł dodał jeszcze:

Ponadto muszę przyznać uczciwie, że niedawny, głośny, rekordowy wbieg Jacka Żebrackiego w 4h17min i zbieg w 2h14min połączone w całość dają faktycznie niesamowity czas, który póki co ciężko by mi było poprawić!

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn