Down Wash Direct marki Nikwax zdobył OutDoor Industry Award

przez Administrator | Opublikowano 10 sierpnia 2015 14:09

Down Wash Direct firmy Nikwax, jako pierwszy produkt pielęgnacyjny zaprojektowany specjalnie do czyszczenia i zmaksymalizowania wydajności zarówno niezaimpregnowanego jak i zaimpregnowanego hydrofobowego puchu, zdobył nagrodę OutDoor Industry Award.

DWD_WASH_IN_POLAND_300MLm

Down Wash Direct pojawił się na rynku tego roku, zachwycił jury swoim poszanowaniem dla ekologicznych zasad – znalazł się w kategorii „innowacje przyjazne dla środowiska”. Nagroda została przyznana na tegorocznych targach OutDoor we Friedrichshafen.

Down Wash Direct to produkt, który czyści i odnawia własciwiosci hydrofobowe puchu. Jest oparty na bazie wody, jednocześnie jest wolny od szkodliwych substancji PFC. Środek ten jest również w stanie poprawić właściwości hydrofobowe normalnego puchu – testy wykazały, że raz wyprany puch w środku Down Wash Direct absorbował 40 razy mniej wody.

Nikwax wprowadził ten innowacyjny produkt, by zapewnić prawidłową pielegnację już zaimpregnowanej, hydrofobowej odzieży oraz spiworów z puchu. Puch jest wysoko wydajnym izolatorem, natomiast szybko traci swoje właściwości, kiedy staje się mokry. Down Wash Direct jest szczególnie polecany do wypełnień z hydrofobowego puchu, jak i do technologii Nikwax Hydrophobic Down (NHD).

By odnowić właściwości hydrofobowe puchu potrzeba specjalnej pielęgnacji. Brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia powodują, że puch namaka. Down Wash Direct zapewnia optymalną wydajność jednocześnie efektywnie czyszcząc i odnawiając właściwości hydrofobowe puchowej odzieży oraz śpiworów.

Jesteśmy dumni z naszego produktu, ponieważ zapewnia wyjątkową wydajność nie zawierając szkodliwych substancji chemicznych. Fakt, że został doceniony przez branżę outdoorową jako „innowacja przyjazna dla środowiska” stanowi uznanie dla naszej polityki środowiskowej – powiedzial zalożyciel firmy Nikwax Nick Brown. – Ciężko pracujemy, by stoworzyć produkty pielęgnacyjne, które są bezpieczne zarówno dla zdrowia ludzkiego jak i dla środowiska. Nikwax było zawsze wolne od PFC. Będziemy nieustannie dążyć do innowacji, dbając o bezpieczeństwo naszych konsumentów oraz o wydajność naszych produktów.

Nikwax pracuje wyłącznie z dostawcami puchu gwarantującymi jego etyczne pozyskiwanie.

Informacja prasowa Nikwax

 

 

 

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn