We wrześniu w Zawoi odbędzie się Festiwal Biegów Alpejskich

przez Administrator | Opublikowano 13 lipca 2015 16:34

W dniach 26-27 września 2015 r. w Zawoi odbędzie się prawdziwe święto dla miłośników biegów alpejskich. 7 biegów, 35 km i ponad 5000 m w pionie, a wszystko to w 2 dni w ramach Festiwalu Biegów Alpejskich.

Zawodnicy będą mogli wystartować w całym cyklu Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich lub w poszczególnych biegach: Biegu głównym – Chaszczoku, Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików oraz Biegu na Małą Babią.

FBA

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 35 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w 30 godzin!

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie Chaszczok – Bieg na Babią Górę. W ramach tych zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Dodatkowo bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning i będzie on finałem Pucharu Polski Skyrunning. Chaszczok – Bieg na Babią Górę zdobył tytuł Złotej Kozicy za najlepszy bieg alpejski w 2014 r.

Kolejne biegi w Etapowym Maratonie Biegów Alpejskich to: Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików – zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg, Bieg na Babią Górę – Granica oraz Nocny Bieg na Cyl. Drugi dzień zmagań rozpocznie niemal sprinterski wyścig na Mokry Kozub i znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń.

(fot. Ekoldea)

(fot. Ekoldea)

POSZCZEGÓLNE BIEGI:

26 września 2015 r.

ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m;

ETAP 2: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

Dystans 7 km, przewyższenie 1000 m;

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn