„Granią Tatr” – długo oczekiwany bieg już w sierpniu

przez Administrator | Opublikowano 07 lipca 2015 11:45

Przed nami druga edycja Flexistav Biegu Ultra „Granią Tatr” – zawody odbędą się 15 sierpnia, a bazą będzie Zakopane. W tym roku – w odróżnieniu od 2013 – wszyscy startują razem o godzinie 4.00 na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej.

(bieg grani271 flexistav krzywe.cdr)

Trasa prowadzi bez zmian granią Grześ – Wołowiec – Jarząbczy – Starorobociański aż do Hali Ornak, dalej na Ciemniak, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch do Schroniska Murowaniec, skąd zaczyna się żmudne podejście na Krzyżne. Dalej trasa prowadzi do Doliny Pięciu Stawów, Wodogrzmotów Mickiewicza, przez Rówień Waksmundzką i Psią Trawkę biegnie do Polany Olczyskiej i Kuźnic, skąd prowadzić będzie finałowy zbieg na metę położoną przy stadionie COS Zakopane nieopodal ronda Jana Pawła II. Suma przewyższeń wyniesie +5000/-4950m, a nowy dystans to 71km.

Organizacja trasy

Limit czasu wynosi 17 godzin, bez zmian pozostają także limity czasu przy Schronisku na Hali Ornak (6h30min od startu), w Murowańcu (10h) i na Wodogrzmotach (14h). Tatrzański Park Narodowy wyznaczył limit 350 zawodników i mamy nadzieję, że tyle osób pojawi się na starcie – chętnych do udziału w losowaniu było niemal trzykrotnie więcej, niż miejsc.

profil male

Wszyscy, którzy ukończą Bieg otrzymają pamiątkowe koszulki finiszera ufundowane przez markę Salomon, a każdy startujący oryginalną chustę Buff i zestaw odżywek Nutrend. Ponadto ukończenie zawodów gwarantuje 2 punkty kwalifikacyjne do słynnego Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2016.

Wspierają nas…

Partnerem strategicznym zawodów został Flexistav – Apotex, sponsorem Eutelsat, a sprzętowo wspierają nas Salomon, Buff, Nutrend, Suunto, Cukiernia – Piekarnia Gałuszka, Lyo Food, Salco, Compex oraz Sportique. Firma Apotex to największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra – unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.

mapa mniejsza

Do Zakopanego z całego kraju przyjedzie około 100 wolontariuszy, którzy będą przygotowywać trasę i pomagać w organizacji całego przedsięwzięcia, za co już dziś serdecznie dziękujemy!

Czołówka

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn