Liny marki Sterling – nowości na lato 2015

przez Administrator | Opublikowano 01 czerwca 2015 10:56

Najmocniejszą stroną lin Sterling jest ich legendarna wytrzymałość oraz nacisk na najwyższą jakość produkcji, która w 100 proc. odbywa się w Stanach Zjednoczonych we własnym zakładzie w Biddeford w stanie Maine. Sterling wkłada bardzo dużo pracy w to, aby ich produkty były najlepszymi produktami w dziedzinach takich jak: wspinaczka, ratownictwo, alpinizm przemysłowy.

Firma stale stara się ulepszać swoje produkty, ściśle współpracując z małymi i dużymi firmami dostosowując swoje produkty do ich potrzeb. Nieustanny rozwój jest podstawą działalności Sterling Rope.

sterling-rope

Jako jedna z nielicznych firm Sterling kontroluje każdy produkt osobiście przed zapakowaniem i wysłaniem. Każda lina, bez względu na średnicę lub długość, biegnie przez ręce prawdziwej osoby, aby upewnić się, że spełnia wysokie standardy Sterling Rope. Zespół do spraw badania i rozwoju oraz zespół inżynierów i zespół kontroli jakości nieustannie sprawdza, czy produkty są zgodne z normami na całym świecie w tym NFPA, ISO i EN.

16 lat temu Sterling otworzył specjalny program „Sterling’s athlete program”, aby testować swoje produkty i uzyskać informację zwrotną bezpośrednio od wspinaczy. Dziś zespół do badania składa się z jednych z najlepszych wspinaczy na całym świecie takich jak: Chris Sharma, Enzo Oddo, Mayan Smith-Gobat, Joe Kinder, Nicolas Favresse, Barbara Zangerl…

Chric Sharma (fot. Ricardo Giancola)

Specjalny i unikalny proces zarówno obróbki włókien, jak i wyjątkowa technologia splatania, stanowią mocny fundament jakości produktów. W połączeniu z doskonałą konstrukcją i odpowiednimi charakterystykami głównych parametrów pracy, liny Sterling oferują produkt doceniany przez najlepszych wspinaczy na całym świecie.

***

Seria EVOLUTION ™
(zrównoważona, wszechstronna, niezawodna)

Seria Evolution istnieje od ponad 20 lat. Sztandarowym produktem w tej grupie lin jest Velocity 9.8. Liny z tej serii można porównać do kameleona. Przystosowują się do każdych napotkanych warunków i stylów wspinaczkowych. Teraz wykorzystaliśmy wszystkie te niezawodne atrybuty aby stworzyć dwie nowe liny z serii EVOLUTION. Te wszystkie atrybuty odziedziczyły liny Helix 9.5 i Aero 9.2. Obie te liny zostały zaprojektowane z myślą o wspinaczach poszukujących jeszcze większej trwałości i mniejszej wagi.

Aero™

Lekka jak piórko i super cienka lina o średnicy 9.2 mm. Wszystko to by sprawić, aby jej obsługa była szybka, łatwa i komfortowa.

Aero

Aero to najlżejsza lina pojedyncza w serii EVOLUTION. Wytrzymałość liny zapewnia mocny oplot liny oraz nowa lżejsza konstrukcja rdzenia. Rezultatem tego połączenia jest super miękka lina, która sprawdzi się zarówno podczas sportowej wspinaczki w skałach, wspinaczki mikstowej oraz wspinaczki lodowej.

Aero

Helix™

Smukła, ale potężna. Z nowym oplotem i rdzeniem wagi piórkowej lina Helix to nasz zawodnik do zadań specjalnych.

Helix

Wymieszanie właściwych cech łatwość obsługi liny o średnicy 9.5 mm, nadzwyczajnej wytrzymałości, niskiej wagi oraz niskiej siły granicznej sprawia, że Helix to lina dla prawdziwych koneserów.

Helix

Velocity™

Tej liny właściwie nie trzeba przedstawiać. To najbardziej sprawdzony produkt, któremu zaufali najlepsi wspinacze na świecie, między innymi Chris Sharma.

Velocity

VR 10™

To lina o średnicy 10.2 mm jest to najbardziej wytrzymała lina z serii EVOLUTION. Swoją wytrzymałość zawdzięcza masywnemu rdzeniowi. Idealna lina dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę ze wspinaczką, okazjonalnych wspinaczy oraz weekendowych wojowników.

Duetto™

We dwójkę lepiej niż w pojedynkę. Duetto to lina połówkowa z serii VELOCITY o średnicy 8.4 mm. Nie jest za gruba, ani przerażająco cienka. Nowoczesny oplot oraz unikalny rdzeń zapewnia linie świetne walory użytkowe. Idealna na drogi wielowyciągowe, do wspinaczki lodowej oraz technicznej wspinaczki tradowej.

Duetto

sterling-liny-z-serii-EVOLUTION

***

Seria FUSION ™
(lekka, o wysokiej wydajności, innowacyjna)

Liny z serii FUSION przeznaczone są do wykonywania zadań na najwyższym poziomie. Stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Od tego sezonu liny Ion R i Nano IX zostały znacznie ulepszone bez utraty ich dotychczasowych parametrów.

Photon™

Nasza najlżejsza i najcieńsza certyfikowana lina połówkowa i bliźniacza o średnicy 7.8 mm. Photon nadaje nowe znaczenie powiedzeniu „mniej znaczy więcej”. Inne liny mogą jej tylko pozazdrościć idealnego połączenia wytrzymałości z zachowaniem smukłości i wagi. Przeznaczona dla wspinaczy poruszających się na lodowcu, w skale oraz w lodzie.

Photon

Nano IX™

Poprzednia wersja liny Nano to wieloletni faworyt w gronie członków naszego Teamu, w każdej możliwej aktywności wspinaczkowej.

Nano

Teraz nowe Nano IX zyskuje potrójne zastosowanie, zmniejszając swoją średnicę do 9.0 mm. Nowe Nano IX to lina posiadająca certyfikat liny pojedynczej, połówkowej i bliźniaczej.

Nano

Ion R™

Została przebudowana, odmieniona, odnowiona oraz ulepszona. W linie Ion R zachowaliśmy wszystkie najlepsze właściwości jej poprzednika Ion 2.

ION R

sterling-liny-z-serii-FUSION

***

Sterling przykłada ogromną wagę do technologii zabezpieczenia lin przed wilgocią. Ponieważ, jak wykazują badania, mokra lina może zwiększyć swoje wydłużenie oraz stracić nawet 30% na swojej wytrzymałości. Sterling zabezpiecza swoje liny przy pomocy technologii DryCore i DryCoat.

sterling-drycore

Proces DryCore jest impregnacją włókien rdzenia, która nie tylko zmniejsza absorpcję wody, ale także znacząco zwiększa wytrzymałość poprzez redukcję tarcia włókien rdzenia o siebie. Zabezpieczenie technologią DryCore występuje w każdej linie Sterling. Nawet w linach „non-dry”.

Dry Coating to proces, w którym pokryciu impregnatem podlega oplot liny, dzięki czemu jeszcze bardziej zmniejsza się absorpcja wody. Liny zabezpieczone tą technologią nie chłoną wilgoci, prze co zmniejszają swój ciężar, nie zamarzają oraz w znacznym stopniu poprawia się wytrzymałość na ścieranie się oplotu liny.

Oba procesy razem tworzą świetne zabezpieczenie liny i znacznie podnoszą jej trwałość i wydajność.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn