Liny marki Sterling – nowości na lato 2015

przez Administrator | Opublikowano 01 czerwca 2015 10:56

Najmocniejszą stroną lin Sterling jest ich legendarna wytrzymałość oraz nacisk na najwyższą jakość produkcji, która w 100 proc. odbywa się w Stanach Zjednoczonych we własnym zakładzie w Biddeford w stanie Maine. Sterling wkłada bardzo dużo pracy w to, aby ich produkty były najlepszymi produktami w dziedzinach takich jak: wspinaczka, ratownictwo, alpinizm przemysłowy.

Firma stale stara się ulepszać swoje produkty, ściśle współpracując z małymi i dużymi firmami dostosowując swoje produkty do ich potrzeb. Nieustanny rozwój jest podstawą działalności Sterling Rope.

sterling-rope

Jako jedna z nielicznych firm Sterling kontroluje każdy produkt osobiście przed zapakowaniem i wysłaniem. Każda lina, bez względu na średnicę lub długość, biegnie przez ręce prawdziwej osoby, aby upewnić się, że spełnia wysokie standardy Sterling Rope. Zespół do spraw badania i rozwoju oraz zespół inżynierów i zespół kontroli jakości nieustannie sprawdza, czy produkty są zgodne z normami na całym świecie w tym NFPA, ISO i EN.

16 lat temu Sterling otworzył specjalny program „Sterling’s athlete program”, aby testować swoje produkty i uzyskać informację zwrotną bezpośrednio od wspinaczy. Dziś zespół do badania składa się z jednych z najlepszych wspinaczy na całym świecie takich jak: Chris Sharma, Enzo Oddo, Mayan Smith-Gobat, Joe Kinder, Nicolas Favresse, Barbara Zangerl…

Chric Sharma (fot. Ricardo Giancola)

Specjalny i unikalny proces zarówno obróbki włókien, jak i wyjątkowa technologia splatania, stanowią mocny fundament jakości produktów. W połączeniu z doskonałą konstrukcją i odpowiednimi charakterystykami głównych parametrów pracy, liny Sterling oferują produkt doceniany przez najlepszych wspinaczy na całym świecie.

***

Seria EVOLUTION ™
(zrównoważona, wszechstronna, niezawodna)

Seria Evolution istnieje od ponad 20 lat. Sztandarowym produktem w tej grupie lin jest Velocity 9.8. Liny z tej serii można porównać do kameleona. Przystosowują się do każdych napotkanych warunków i stylów wspinaczkowych. Teraz wykorzystaliśmy wszystkie te niezawodne atrybuty aby stworzyć dwie nowe liny z serii EVOLUTION. Te wszystkie atrybuty odziedziczyły liny Helix 9.5 i Aero 9.2. Obie te liny zostały zaprojektowane z myślą o wspinaczach poszukujących jeszcze większej trwałości i mniejszej wagi.

Aero™

Lekka jak piórko i super cienka lina o średnicy 9.2 mm. Wszystko to by sprawić, aby jej obsługa była szybka, łatwa i komfortowa.

Aero

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn