Recenzja latarki Fenix HP 12

przez Administrator | Opublikowano 24 czerwca 2015 14:14

LATARKA FENIX HP 12 – w zestawie znajduje się: latarka Fenix HP 12, guma poprzeczna do montażu, ulotka informacyjna o produkcie i jego parametrach technicznych, karta gwarancyjna producenta (gwarancja na 24 miesiące). Wszystko umieszczone w niewielkim, estetycznym opakowaniu.

Fenix HP 12

LATARKA FENIX HP 12 

Latarka Fenix HP 12 posiada metalowy korpus w kształcie cylindra, w którym znajduje się dioda Cree XM-L2 LED oraz metalowy cylinder na akumulator/baterie. Obie części o niewielkich rozmiarach (część świecąca 62,1 mm x 41,2 mm x 33,3 mm; część na akumulator/baterie 93,4 mm X 41,2mm x 33,3 mm) i wadze (145,6 g bez akumulatora/baterii), umieszczono w plastikowych obejmach o kształcie umożliwiającym zakładanie latarki na głowę. Do obejm zainstalowane są gumki, które można swobodnie zdejmować. Cylindry połączone są solidnym kablem z plastikowymi nakładkami przyczepianymi do gumki, w taki sposób, by kabel nie odstawał od głowy podczas użytkowania latarki.

Do cylindra na akumulatory/baterie wchodzą albo jeden akumulator 18650, albo dwie baterie CR123A. Do cylindra można się dostać w celu włożenia/wyjęcia/wymiany akumulatora/baterii poprzez odkręcenie nakrętki w jego prawej części.

Latarka Fenix HP12 posiada 4 tryby świecenia oraz piąty służący jako doświetlenie przez 30 sekund:

– 10lm
– 50lm
– 150lm
– 400lm
– 900lm (doświetlenie)

Zarówno włączanie/wyłączanie latarki, jak i zmiana trybu świecenia dokonywane są przez jeden gumowy przycisk umieszczony w bocznej części po prawej stronie cylindra z diodą. Cylinder ów obraca się w obejmie, dzięki czemu użytkownik ma możliwość zmiany kąta świecenia. Całość sprawia wrażenie bardzo solidnego urządzenia, które za bardzo nie ma słabych punktów. Brak regulacji wiązki światła (skupianie/rozpraszanie) może zaskakiwać, ale tylko na tzw. pierwszy rzut oka.

TEST LATARKI FENIX HP 12

Latarka Fenix HP 12 testowana była w bardzo różnych warunkach, szczególnie w złych przy towarzyszących ciemności mgle i opadach śniegu/deszczu.

Fenix HP 12

Celem testów było:

  1. Sprawdzenie, czy zda egzamin nie tylko podczas marszu, czy wspinaczki nocą, ale przede wszystkim podczas nocnych szybszych zjazdów na nartach, czyli w sytuacjach, w których czas na reakcję człowieka jest zdecydowanie krótszy od tego w pozycji bez ruchu lub podczas marszu.
  2. Sprawdzenie faktycznych osiągów świecenia pod kątem czasu działania akumulatora 18650 we wszystkich trybach działania podawanych przez producenta.

Testy odbyły się na Podhalu oraz w Tatrach.

WYNIKI TESTÓW:

Już na początku testowania latarki Fenix HP 12 okazało się, że brak regulacji wiązki światła nie jest żadnym problemem, a zwarta obudowa cylindra z diodą stanowi wielką zaletę testowanego modelu. Część świecąca została tak zaprojektowana, że po włączeniu latarki i szczególnie podczas pracy na mocniejszych trybach świecenia latarka daje jednocześnie światło skupione, jak i rozproszone. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierując wiązkę światła na dany obiekt użytkownik widzi go bardzo wyraźnie przy jednoczesnym oświetlaniu jego otoczenia. Dzięki regulacji zmiany kąta świecenia można zmieniać zasięg oświetlanego terenu.

Strony: 1 | 2 | 3

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn