Recenzja damskiego plecaka Thule Guidepost 65L

przez Administrator | Opublikowano 10 czerwca 2015 17:47

Z odpinanej klapy można zrobić mały plecak (fot. Outdoor Magazyn)

thule3

Klapa plecaka wyposażona jest w dwie kieszenie wewnętrzne oraz jedną od wewnątrz. Dzięki zaciąganym paskom i sznurogumkom sprawnie można transportować kije trekkingowe, są również pętelki mogące służyć jako miejsce na stylisko czekanów oraz małe szpejarki z gumowym otokiem. Wracając na chwilę do klapy – można ją znacznie podnieść, dzięki czemu zyskujemy dodatkową, obszerną przestrzeń. Nie ma więc najmniejszych obaw – na naszą wyprawę zabierzemy wszystko, co nam potrzebne.

Być kobietą… z plecakiem

Co ważne, plecak został stworzony z myślą o kobietach, a nie ma co ukrywać, budowa kobiet różni się od budowy mężczyzn, stąd noszenie plecaków „męskich” wiąże się często z niewygodą i otarciami.

Plecy kobiet są zazwyczaj mniejsze (krótsze i węższe) od męskich, ale i same panie różnią się między sobą, stąd konieczny jest duży zakres regulacji systemu nośnego. Taki właśnie znajdziemy w plecaku Thule – mamy tu aż 15-centymetrowy zakres regulacji w okolicy tułowia, a do tego system QuickFit, umożliwiający dobranie jednej z trzech szerokości (S, M, L) dobrze wyprofilowanych dla kobiecej sylwetki szelek. Co ważne, regulacja nie sprawia trudności. Szelki przymocowane są do pleców m.in. na solidne rzepy i co przyjemne, na plecach są tak samo miękkie jak na ramionach.

Zrzut ekranu 2015-06-10 (godz. 16.56.30)

Zrzut ekranu 2015-06-10 (godz. 16.56.40)

W serii Guidepost zastosowano system Transhub – szeroki aluminiowy wspornik oraz wykonana ze stalowej sprężyny rama przenoszą największy ciężar na najsilniejszą cześć naszego ciała – nogi, a to przez równomierne rozłożenie ciężaru na biodra.

Plecak zachowuje się stabilnie na plecach podczas schodzenia w stromym terenie

Plecak zachowuje się stabilnie na plecach podczas schodzenia w stromym terenie

I wreszcie ostatni element – pas biodrowy. Szeroki i miękki, a przede wszystkim ruchomy, stabilnie utrzymuje plecak na właściwym miejscu, jednocześnie całkiem skutecznie podąża za ruchem użytkownika. Przekłada się to na utrzymanie równowagi w trudniejszym terenie, czyli nie tylko na komfort, lecz również i bezpieczeństwo. Pas biodrowy regulowany jest z dwóch stron i co istotne, nie poluźnia się zbytnio w trakcie chodzenia.

Opcje dodatkowe – 2w1

Co okazało się bardzo przydatne, Thule Guidepost ma opcję 2w1 – czyli z klapy możemy zrobić sobie mały, 24-litrowy, praktyczny plecak na drobne przedmioty, czy krótki wypad z dala od naszego obozowiska. System jest prosty, na klapie jest także instrukcja obsługi, która w sposób obrazkowy i słowny podpowiada nam krok po kroku co mamy uczynić. Wystarczy posłużyć się nią raz, by potem już samemu pamiętać jak stworzyć nasz mały plecak. Plecka główny bez klapy nie traci swojej funkcjonalności – od góry zamykamy go ściągaczem.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn