Recenzja damskiego plecaka Thule Guidepost 65L

przez Administrator | Opublikowano 10 czerwca 2015 17:47

Znana z rozwiązań w dziedzinie transportu ładunku na samochodach i rowerach marka Thule, debiutuje na rynku jako producent plecaków. W nasze ręce trafił model przeznaczony na kilkudniowe wycieczki – damski Guidepost 65L.

Solidność, która waży

Pierwsze wrażenie wpływa najczęściej na kolejne opinie o testowanym sprzęcie – weryfikujemy je, potwierdzając lub odrzucając. Nie inaczej było i w tym przypadku, a kluczowym pojęciem, które pojawia się w głowie po wzięciu do ręki i na plecy plecaka Thule jest: solidność. Cechy tej pewna jest także sama marka, która na swój produkt daje 25-letnią gwarancję.

Thule, damski plecak Guidepost 65 L

Thule, damski plecak Guidepost 65 L

Model wykonany jest z materiały 210D Cordura™ Nylon o dwóch gramaturach: 210D oraz 315D. Dzięki temu naprawdę trudno go przetrzeć czy przedziurawić. Nie mniej wiarygodnie wygląda także system nośny plecaka, złożony z aluminiowo-stalowego stelaża oraz obszernego pasa biodrowego. Za solidność się płaci najczęściej wagą – w tym przypadku nie jest inaczej. Thule Guidepost 65L waży 2700 g.

thule1

thule2

DSC_0372-light-www

Nie powinno to jednak dziwić, gdyż marka Thule zaprojektowała ten plecak nie na wycieczki typu light&fast, lecz na kilkudniowy, czy nawet kilkutygodniowy trekking, podczas którego nic nas nie może zawieść. Przy tym wypełnienie 65-litrowego plecaka może być naprawdę ciężkie, dlatego znaczenie ma przede wszystkim komfort naszych pleców, o którym będziemy myśleć coraz intensywniej z każdym kolejnym przemierzanym kilometrem.

Komory i komórki

Thule Guidepost składa się z jednej, obszernej komory głównej, którą jeśli mamy także potrzebę – możemy podzielić na dwie. Służy do tego zdejmowana „płachtą”, zaczepiana w czterech punktach w połowie głębokości plecaka.

Dostęp do komory głównej mamy standardowo od góry i od dołu oraz z prawego boku, gdzie umieszczono laminowany suwak na całej długości plecaka. Suwak dodatkowo chroniony jest patką.

Z przodu znajdują się dwie duże kieszenie transportowe na laminowane suwaki – jedna otwarta od góry, druga całkowicie zamykana (np. na mapę). Mogą posłużyć np. do transportu raków, zwiniętej maty do spania, czy też po prostu tych przedmiotów, z których najczęściej korzystamy danego dnia.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn