Poema Roca Jeans Light – lekkość wspinania

przez Administrator | Opublikowano 12 czerwca 2015 14:04

Marka ProRock Climbing od lat oferuje przemyślane, i co ważne – dobre jakościowo produkty. Do takich propozycji należą bez wątpienia spodnie Poema Roca. Mieliśmy przyjemność zapoznać się z nową wersją tego klasycznego modelu – nazywanego przez producenta kwintesencją spodni wspinaczkowych. Oto wrażenia z testów.

Spodnie Poema Roca Jeans Light (fot. wspinanie.pl)

Materiał i rozmiar

W sezonie 2015 ProRock zaproponował nową wersję Poema Roca. Mianowicie spodnie zostały uszyte z lżejszego i delikatniejszego jeansu. Powstał dzięki temu model Poema Roca Jeans Light. Faktycznie mamy do czynienia z miękką i jednocześnie mocną bawełną z odrobiną lycry (3%). O zaletach z tego wynikających przeczytacie poniżej.

Na początku warto zwrócić uwagę na rozmiarówkę – co jest istotną informacją zwłaszcza, gdy planujecie zakupy przez internet (bez możliwości zmierzenia).

Otóż przy wyborze rozmiaru trzeba zapomnieć o dotychczasowych „przyzwyczajeniach” do własnego rozmiaru ;) Ja generalnie chodzę (przy 178 cm wzrostu i szczupłej sylwetce) w odzieży „M”, czasem pasują na mnie „L-ki”. Jednak przy wyborze Poema Roca dobrze przyjrzałem się podawanej na stronie producenta rozmiarówce i po zmierzeniu odpowiednich długości nogawek (do pasa i do kroku) wybrałem model „S”. Wybór okazał się mniej więcej trafny, mógłbym mieć nawet rozmiar „XS”, choć biorąc pod uwagę luźny (a w zasadzie luzacki) krój „S-ka” sprawdziła się doskonale [o swoich doświadczeniach z damską rozmiarówką pisze Dorota Dubicka przy okazji testu modelu Maya 3/4].

Spodnie Poema Roca Jeans Light - widoczne przeszycia w strefie kolan (fot. wspinanie.pl)

Krój i design

Krój spodni wspinaczkowych to niełatwe wyzwanie dla projektanta. Spodnie mają się przecież sprawdzić w akcji, podczas której zdarza nam się przybierać najdziwniejsze pozy :) Poema Roca wychodzi z tej próby bez zarzutu. To bardzo przemyślany model – do najważniejszych rozwiązań należą: szeroki klin w kroku, dobrze wyprofilowane (umiejętnie przeszyte) okolice kolan i ściągacze na dole nogawek.

Generalnie krój spodni jest luźny, zwłaszcza dół – mimo ściągaczy – może wydawać się za szeroki. Ale taka jest uroda tego modelu, a co najważniejsze nie przeszkadza to w ogóle przy wspinaniu.

Całość dobrze współgra z lekkim materiałem, z jakiego uszyte są spodnie – jest to bawełna z małą domieszką lycry. Jeans jest bardzo przyjemy w dotyku, a przy tym gładka i miękka faktura powoduje, że nie haczy się o skałę. Jedyne obawy, jakie można mieć, to trwałość spodni. Po trzech miesiącach intensywnego użytkowania na moich spodniach nie widać śladów nadmiernego zużycia. Mając jednak w planach wspinanie w szorstkiej skale lub górach lepiej zdecydować się na modele wykonane z mocniejszej wersji jeansu – Poema Roca Jeans Strong lub Blue.

Spodnie Poema Roca Jeans Light - ścigacz z taśmą oraz zapięcie pasa na dwustronny rzep (fot. wspinanie.pl)

Dopasowanie

Spodnie w pasie wyposażone są w ściągacz z taśmy z klamerką. Zapięcie pasa to z kolei dość ciekawy pomysł. Producent zrezygnował bowiem z użycia tradycyjnego guzika albo zatrzasku. W Poema Roca mamy za to dość skomplikowane zapięcie na obustronny rzep. Podchodziłem do tego rozwiązania dość sceptycznie, ale szczerze powiedziawszy działa ono bez zarzutu i nie sprawia problemów. Zapięcie oraz ściągacz pozwalają odpowiednio dopasować spodnie w pasie i trzymają je dobrze na miejscu.

Spodnie Poema Roca Jeans Light - zapięcie pasa (fot. wspinanie.pl)

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn