Dlaczego The North Face Lavaredo Ultra Trail?

przez Administrator | Opublikowano 15 czerwca 2015 12:35

Już za 2 tygodnie we włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo rozpocznie się 9. edycja wyjątkowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail. Organizatorzy szacują, że na starcie stanie około 3000 zawodników z ponad 50 krajów. Wśród zarejestrowanych znaleźć można nazwiska blisko 100 biegaczy i biegaczek z Polski. Co sprawia, że dla tak wielu osób z całego świata, wizyta w Cortina d’Ampezzo to obowiązkowy punkt sezonu?

9. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail startuje już 25 czerwca. Bez wątpienia jest to jedno z najciekawszych wydarzeń w świecie biegowym. 119 – kilometrowa trasa, o sumie przewyższeń wynoszącej blisko 6000 m wiedzie przez jedne z najbardziej urokliwych zakątków Dolomitów. Jak przyznają sami zawodnicy, pokonanie tego szlaku to często ponadludzki wysiłek, ale wszystko rekompensują przepiękne widoki, które mają okazję podziwiać po drodze.

The North Face Lavaredo Ultra Trail

The North Face Lavaredo Ultra Trail

Swoją obecność potwierdzili również jedni z najlepszych biegaczy na świecie. Pojawią się między innymi – startujący po raz pierwszy – Timothy Olson, najlepsza w rywalizacji kobiet w 2011 i 2012 roku Fernanda Maciel oraz ubiegłoroczny zwycięzca Anton Krupicka. Organizatorzy spodziewają się około 3000 zawodników i zawodniczek. Wśród nich nie zabraknie Polaków, którzy z roku na rok stanowią coraz liczniejszą grupę startujących.

The North Face Lavaredo Ultra Trail

The North Face Lavaredo Ultra Trail

Ultratrail Cortina

The North Face Lavaredo Ultra Trail to bieg rozgrywany w wyjątkowym miejscu. Właśnie niesamowite krajobrazy, jakie podziwiać można w czasie rywalizacji, co roku przyciągają w serce Dolomitów zawodników z całego świata. Jak silna jest magia tego miejsca najlepiej przekonać się samemu, odwiedzając w ostatni weekend czerwca Cortina d’Ampezzo.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn