Akademia Arc’teryxa rusza po raz czwarty

przez Administrator | Opublikowano 10 czerwca 2015 11:59

12 czerwca rusza w Chamonix Arc’teryx Alpine Academy. To już czwarta edycja Akademii, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2013 zarejestrowało się 300 uczestników, w 2014 w imprezie wzięło udział już ponad 400 chętnych z 20 krajów. Jaka będzie frekwencja w tym roku? Pewnie znów organizatorzy odnotują rekord.

arcteryx-alpine-academy

Akademia Arc’teryxa to po pierwsze – wyjątkowe miejsce, po drugie – niecodzienna szansa uczenia się od najlepszych, po trzecie – okazja do spotkania świetnych wspinaczy. Esencją Akademii są przede wszystkim warsztaty, na których mniej i bardziej doświadczeni mogą zgłębiać tajniki alpinizmu oraz doskonalić technikę. Jednodniowe szkolenia prowadzone są przez kilkudziesięciu międzynarodowych i miejscowych przewodników, a w pakiecie (warsztaty są płatne, niemniej ceny nie są jakoś szczególnie wysokie) między innymi: nauka chodzenia w rakach, wiązanie się liną na lodowcu, posługiwanie się sprzętem, wspinanie, logistyka wypraw, poruszanie się w górach, pierwsza pomoc etc., a także warsztaty fotograficzne.

Warsztaty (fot. Arc'teryx)

„Do dyspozycji” wszystkich uczestników Akademii będą utytułowani wspinacze teamu Arc’teryxa, a wśród nich: Ines Papert, Josune Bereziartu, Nina Caprez, Jonathan Siegrist, Luka Lindic (wspólnie z Ueli Steckiem poprowadzi wykład „Alpinizm dzisiaj”), Mina Leslie-Wujastyk i Kathy Wittaker. Podobnie jak w ubiegłych latach w Chamonix obecny będzie też Maciek Ciesielski.

Akademia potrwa od 12 do 14 czerwca. Poza warsztatami, organizatorzy zapowiadają masę innych atrakcji. Wszystkie szczegóły, w tym program i zasady rejestracji (na wybrane warsztaty są jeszcze wolne miejsca), można znaleźć na stronie: www.chamonix.arcteryxacademy.com.

arcteryx-alpine-academy

Akademię Arc’teryxa oglądać będzie z bliska redakcja wspinania. Już teraz zapraszamy na relację „po”.

Dorota Dubicka/wspinanie.pl

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn