Już w piątek! 21. Mistrzostwa Polski w Technikach Jaskiniowych

przez Administrator | Opublikowano 27 maja 2015 12:45

Czy tegoroczna trasa zaskoczy zawodników? – Mam nadzieję, że nie, to sprawdzian umiejętności i sprawności grotołaza – mówi Bartek Sierota, instruktor PZA z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, który w tym roku jest kierownikiem trasy 21. Mistrzostw Polski w Technikach Jaskiniowych.

Już w najbliższy weekend (29-31 maja 2015 r.), w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich Speleoklub „Bobry” Żagań wraz z partnerami organizuje kolejne zawody grotołazów.

21MISTRZOSTWAPOLSKIWTECHNIKACHJASKINIOWYCH

Trasa składać się będzie z trzech etapów – poręczowanie, zacisk, autoratownictwo:

Choć nie mogę zdradzić szczegółów, jakie dokładnie zadania przygotowaliśmy – mówi kierownik trasy, Bartek Sierota. – Będzie technicznie, trzeba też myśleć, co się robi – tłumaczy.

Do czwartego etapu przejdą najlepsi, czyli Ci, którzy będą mieli najlepszy czas i poprawnie wykonają zadania (za błędy naliczane są punkty karne, możliwa jest też dyskwalifikacja zawodnika).

Proponuję dokładnie zapoznać się z regulaminem – podkreśla sędzia główny, Rajmund Kondratowicz.

W tym roku mistrzostwa poprowadzi Maciej Sokołowski, szef Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz innych festiwali górskich i biegowych. Przyznaje, że sam kiedyś, dawno temu, trafił na kurs taternictwa jaskiniowego. Jednak szkolenia nie ukończył.

Bycie mistrzem ceremonii wychodzi mi jednak lepiej – przyznaje nasz konferansjer.

(fot. Michał Osuch)

(fot. Michał Osuch)

Mistrzostwa to nie tylko zmagania zawodników na trasach. To również wiele innych atrakcji i imprez towarzyszących.

Zaczynamy już w piątek tradycyjnym meczem oraz otwarciem wystawy i prelekcją Mariana Bochynka z „Bobrów” – grotołaza, przewodnika sudeckiego, fotografa, który urodził się w Górach Kaczawskich i im oddał swoje serce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, których pociąga świat jaskiń, gór i wspinanie, a poniżej przedstawiamy program imprezy.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn