Projekt 30k Expedition East: 4 peaks adventure

przez Administrator | Opublikowano 29 maja 2015 18:30

Projekt 30k Expedition East, to wspólne przedsięwzięcie grupy czterech osób, których łączy pasja górska, ciekawość świata oraz marzenia podróżnicze. W ciągu 4 tygodni, podczas jednej wyprawy zamierzamy zdobyć 4 mityczne szczyty na Kaukazie i Bliskim Wschodzie – najwyższe wierzchołki 4 państw: Rosji, Armenii, Iranu oraz Turcji. Ich zsumowana wysokość wynosi 20.484m. (20k)

Same szczyty to jednak nie wszystko. Trasa naszej ekspedycji wiedzie przez 12 państw i 9 stolic. Wyruszamy samochodem z miasta Opole dnia 02 września 2015. Do pokonania drogami lądowymi mamy w sumie 10.700km. (10k)

Stąd też wzięła się nazwa naszego projektu:

Zsumowana wysokość 20k + całkowity dystans 10k = 30k

30k Expedition East to tysiące przejechanych kilometrów z ośnieżonymi szczytami w tle, to fascynująca kultura wschodu i tylko 4 tygodnie na to aby zrealizować nasze wysokogórskie marzenia.

Idea projektu

zrodziła się, jak wiekszość naszych pomysłów dosyć spontanicznie jesienią 2014 roku. Po sukcesie naszej poprzedniej ekspedycji na Kaukaz Wielki w 2013 roku oraz zdobyciu m.in. góry Kazbek (5.033 m n.p.m.) zapragnęliśmy wrócić w ten rejon. Podczas rozmyślań i dysput na temat miejsc, które warto zobaczyć, krajów, które warto zwiedzić i oczywiście szczytów, które warto zdobyć stwierdziliśmy, iż niewątpliwie takim kierunkiem oprócz Kaukazu jest Bliski Wschód, a konkretnie Iran. Przeanalizowaliśmy uwarunkowania formalne, oraz państwa ościenne, wybraliśmy szczyty, połączyliśmy je wizualnie w całość i tak idea stała się naszym wspólnym projektem.

30k_www

Mając na uwadze decydujący aspekt, czyli warunki pogodowe w środowisku górskim, naszą ekspedycję zaplanowaliśmy na miesiąc wrzesień, jako najstabilniejszy pod tym względem okres.

Głownie z aspektem pogodowym, jak również z ograniczonymi ramami czasowymi związany jest wybór środka transportu. Nie pozostawiając nic przypadkowi chcemy być odpowiedzialni za nasz transport od A do Z. Zależy nam przede wszystkim na nieograniczonej mobilności, stąd decyzja żeby poruszać się własnym samochodem. Dodatkowym atutem podróży w taki sposób jest fakt, że jesteśmy bardziej elastyczni pod względem bagażu oraz mamy możliwość dotarcia do wiekszej ilości miejsc.

Oprócz realizacji swoich marzeń, wspaniałej przygody i niezapomnianych wrażeń pragniemy również dać coś od siebie. W ramach możliwości będziemy prowadzili bezpośrednią relację z naszej wyprawy. Po ekspedycji udostępnimy nasze szczegółowe spostrzeżenia o miejscach, które odwiedziliśmy, tak aby osoby pragnące odwiedzić te rejony mogły uzyskać niezbędne informacje ułatwiające podróżowanie. Z doświadczenia wiemy, że te własnie informacje są bezcenne.

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn