Zima w pełni na Memoriale Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie

przez Administrator | Opublikowano 21 kwietnia 2015 12:14

W wyjątkowo trudnych warunkach zimowych, przy padającym śniegu, wietrze i mgle ponad 170 osób wystartowało w międzynarodowym XVIII Memoriale Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie.

W sobotę 18 kwietnia zawodnicy z Polski, Słowacji i Czech pokonali wymagającą, przepiękną trasę: z Hali Gąsienicowej na Liliowe, Świnicką Przełęcz i Karb, Zawrat, przez Pustą Dolinkę na Kozią Przełęcz i do mety przy Schronisku Murowaniec. Zwycięzcy Jozefovi Hlavco ze Słowacji pokonanie tej liczącej ponad 1500m przewyższenia i około 12km trasy zajęło zaledwie 2h 2minuty, a najszybszej z kobiet, Ani Figurze z Zakopanego: 2h 14minut!

11174812_821026351267498_7431156263821579618_n

11146249_821026361267497_1042191024744250169_n

DSC_0188

Dwa pozostałe miejsca podium zajęli ratownicy, którzy podczas Memoriału walczyli także o tytuł Mistrza Polski Ratowników Górskich – drugi zawodnik Jacek Żebracki po wspaniałym finiszu zwyciężył w tej kategorii jako senior. Po latach wygrywania Memoriału trzecim miejscem musiał zadowolić się Milan Madaj, który był najlepszym ratownikiem – weteranem, a w kategorii nestorów wygrał Milan Nedelka.

DSC_0106

Łatwiejszą trasę z Hali Gąsienicowej na Suchą Przełęcz i Karb oprócz dorosłych w kategorii „amator” (zwyciężyli Sebastian Druszkiewicz i Marta Krzeptowska) pokonały też dzieci, kadeci i juniorzy w wieku 12-20 lat, a wśród nich najlepsi okazali się Peter Polovka (junior), Franek Rząsa (kadet), Ewa Brzeska (kadetka) i Maciek Korzeniowski (dzieci).

DSC_0060

DSC_0088

Ania Figura

Tradycyjnie już Memoriał był także zakończeniem zmagań w Pucharze Polski PZA, który zdobyli Marcin Piętka i Ania Figura w kategorii senior, Tomasz Brzeski i Klaudia Tasz w kategorii weteran, Piotr Niessner i Zofia Gutek w kategorii nestorów, Marek Legaszewski w kategorii juniorów oraz Franciszek Rząsa i Ewa Brzeska w kadetach.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>