Nowa technologia od Gore: GORE® C-KNIT™ Backer Technology

przez Administrator | Opublikowano 16 marca 2015 11:28

Marka GORE-TEX regularnie już wprowadza nowe laminaty (2011 rok – GORE-TEX Active, 2013 – GORE-TEX Pro), nie inaczej było w tym roku. Na targach ISPO MUNICH został zaprezentowany trójwarstwowy GORE C-KNITT Backer Technology – całkowicie wodoszczelny i wiatroszczelny, ale za to lżejszy, lepiej oddychający i miększy od swoich poprzedników.

GORE® C-KNIT™ Backer Technology

Innowacja została opracowana z myślą o wędrówkach, wycieczkach i trekkingach, również tych skitourowych oraz freeride’owych. Inżynierowie Gore zaproponowali nowy materiał charakteryzujący się wytrzymałością 3-warstwowego laminatu oraz – co najważniejsze – zdecydowanie mniejszą sztywnością. Powstał dzięki temu laminat zapewniający świetną wodoodporność uniwersalnych produktów przeznaczonych dla wszystkich entuzjastów aktywności outdoorowych, przy zachowaniu ich funkcjonalności i trwałości.

Nowa technologia została osiągnięta poprzez połącznie gładkiej struktury wytrzymałego, nylonowego materiału zewnętrznego z membraną GORE-TEX® (wykonanej z ePTFE pokrytego PU) oraz unikalnego materiału wewnętrznego wykonanego w Gore® C-KNIT™ Technology. Ta kombinacja czyni 3-warstwowy laminat lżejszym oraz, co istotne, bardziej miękkim. Zwiększeniu uległa również jego oddychalność oraz wytrzymałość w porównaniu do laminatów o podobnym przeznaczeniu z poprzednich generacji.

GORE® C-KNIT™ Backer Technology

Produkty wykorzystujące nową technologię były testowane przez rok zarówno w laboratoriach, jak i w warunkach górskich – ponad sto kurtek i spodni zostało sprawdzonych przez przewodników górskich, freeride’owców i snowboarderów.

Produkty wykonane w GORE® C-KNIT™ Backer Technology będą dostępne w sklepach w sezonie jesień-zima 2015/2016.

W przyszłym sezonie zimowym produkty z nowym laminatem od GORE zobaczymy w kolekcji takich marek jak: Arc’teryx, Armada, Berghaus, Burton, Dynafit, Eider, Elevenate, Haglöfs, L.L. Bean, Maloja, Mammut, Marmot, Millet, Montura, OR, Patagonia, Peak Performance, Quicksilver, Red Bull, Salewa, The North Face, Tierra, Trangoworld, Volcom oraz Ziener.

Źródło: GORE

 

 

 

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn