Kolosy rozdane! Wśród laureatów Janusz Kurczab, Olek Doba, Adam Pustelnik

przez Administrator | Opublikowano 16 marca 2015 11:43

Na uroczystej gali wręczono Kolosy, polskie nagrody za dokonania eksploracyjne przyznawane corocznie, począwszy od marca 2000 roku. Super Kolos trafił w ręce Janusza Kurczaba, Kolos w kategorii alpinizm do Adama Pustelnika, Nagroda Specjalna Kolosów do Olka Doby (wywiad z Olkiem TUTAJ). Gratulujemy!

Wszyscy Laureaci Kolosów 2014 (fot. kolosy.pl)

Niezmiernie cieszymy się z wyróżnienia Super Kolosem Janusza Kurczaba. Wybitnego alpinisty oraz niestrudzonego popularyzatora i kronikarza polskich osiągnięć w górach całego świata oraz wieloletniego autora i redaktora wspinanie.pl :).

Janusz Kurczab

W najbardziej interesującej nas kategorii alpinizm Jury zdecydowało o przyznaniu Kolosa Adamowi Pustelnikowi za wytyczenie wraz Andreasem Klarströmem drogi Corner Kick. To najtrudniejsza nowa, klasyczna, wielowyciągowa, tradowa droga pokonana przez Polaka. Wielkie gratulacje!

Na stanowisku :) (fot. arch. Adam Pustelnik i Andreas Klarström)

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymało również dwóch wspinaczy, którzy nie lubią długiego i nużącego schodzenia z najwyższych gór świata – Olek Ostrowski (wejście i zjazd na nartach z Cho Oyu) oraz Andrzej Bargiel (rekordowo szybkie wejście i zjazd na nartach z Manaslu).

Olek Ostrowski i Andrzej Bargiel z kolosowymi wyróżnieniami za 2014 rok

Wojciech Słowakiewicz/wspinanie.pl

Źródło: kolosy.pl

***

Pełna lista laureatów tegorocznych Kolosów

SUPER KOLOS 2014
Janusz Kurczab
za wytyczenie nowych dróg w Tatrach, Alpach, Hindukuszu, Karakorum i Himalajach oraz wybitny wkład w popularyzację polskiego alpinizmu.

NAGRODA SPECJALNA KOLOSÓW 2014
Aleksander Doba
za drugą, samotną podróż kajakiem przez Atlantyk, w trakcie której dokonał rzeczy niebywałej, przepływając ocean na trasie z Lizbony na Florydę. Laureat Nagrody Specjalnej trzy lata temu otrzymał już od Kapituły najważniejszą nagrodę – Super Kolosa za całokształt dokonań.

ALPINIZM
KOLOS 2014
Adam Pustelnik
za wytyczenie najtrudniejszej polskiej drogi klasycznej – „Corner Kick” – na ścianie Vagakallen w Norwegii

WYRÓŻNIENIA

Strony: 1 | 2 | 3 | 4

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn