Co nas czeka w sezonie wiosna-lato 2015? Część druga

przez Administrator | Opublikowano 12 marca 2015 11:26

Na ubiegłorocznych targach OutDoor 2014 nad Jeziorem Bodeńskim mogliśmy przyjrzeć się nowościom, które teraz będzie można spotkać w sklepach outdoorowych. Przedstawiamy czekające nas nowinki na sezon wiosna-lato 2015 marek: Sea To Summit, Thule, Icebreaker, Haglöfs, Patagonia, Aku, Berghaus oraz Mammut.

W części pierwszej, która znajduje się TUTAJ, opisane są nowości marek: Black Diamond, Salewa, Jack Wolfskin, Rab, The North Face oraz Arc’teryx.

Sea To Summit

Producent akcesoriów outdoorowych – marka Sea To Summit – od około trzech lat sprawdza swoje siły na rynku śpiworów. W tym sezonie firma zdecydowała się pójść jeszcze jeden krok dalej, wprowadzając na rynek maty. I to z sukcesem – na targach OutDoor 2014 mata Comfort Plus otrzymała nagrodę OutDoor Industry Award.

Kolekcja mat Sea To Summit (fot. Outdoor Magazyn)

Kolekcja mat Sea To Summit (fot. Outdoor Magazyn)

Na czym polega wyjątkowość tych mat? Kolekcja składa się z trzech kategorii: Ultra Light, Comfort Light oraz Comfort Plus. Każda z nich występuje w wersji z dodatkowym ociepleniem lub bez.

Zacznijmy od najciekawszej, czyli właśnie wersji nagrodzonej przez jury nagrody OutDoor Industry. Mata Comfort Plus została skonstruowana z dwóch warstw komórek wypełnionych powietrzem, przy czym dolna i górna warstwa nie są ze sobą połączone. Każda komórka jest indywidualna, matę zaś można pompować z dwóch stron i w zależności od nawierzchni na której śpimy, dostosowywać naprężenie powietrzem wybranych komórek. Dzięki temu niestraszna nam będzie nawet najbardziej kamienista powierzchnia, na której przyszło nam spać.

Mata Comfort Plus marki Sea Tu Summit (fot. Outdoor Magazyn)

Mata Comfort Plus marki Sea Tu Summit; z prawej strony worek do nadmuchiwania i przechowywania maty (fot. Outdoor Magazyn)

Wersja na najzimniejsze warunki docieplona jest Thermolite, dodatkowo pomiędzy komórkami zastosowano materiał Exkin Platinum, który działa jak folia NRC – odbija nasze ciepło. Materiał zewnętrzny to wytrzymały Ripstop Nylon 40D. W wymiarze regular (183×55 cm) mata ta waży 725 g. Posiada 596 komórek.

Maty można pompować pompką, ustami lub workiem, w który również zmieszczą się najmniejsze z mat. Co więcej marka Sea To Summit w przyszłym sezonie udoskonali także swoje zwykłe worki wodoszczelne o system umożliwiający nadmuchanie każdej maty.

Maty Ultra Light przeznaczone są na warunki letnie, ambicją konstruktorów było tu przede wszystkim obniżenie wagi. Wersja w rozmiarze regular waży 355 g, przy wymiarach 183×55. Modele z dodatkową ociepliną także mają komory wypełnione Thermolite. Maty te mają pojedynczą konstrukcję. Maty Comfort Light są już budowane hybrydowo – mata ma podwójną warstwę komórek w rejonie korpusu i pojedynczą warstwę w rejonie nóg i głowy. W rozmiarze regular waży 460 g.

Thule

Dobrze znana z systemów bagażowych na rower i samochód – marka Thule – zaprezentowała natomiast plecaki dla miłośników outdooru.

Thule Capstone 40L

Thule Capstone 40L

Thule Guidepost 65L

Thule Guidepost 65L

To jest naturalny rozwój dla naszej firmy – powiedział w rozmowie z Outdoor Magazynem Johan Hedberg, wiceprezes Thule. – Nasze plecaki posiadają te same cechy, co pozostały sprzęt Thule, są łatwe i komfortowe w użyciu, bezpieczne i funkcjonalne. 

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Wyświetlam 2 komentarze
Dodaj swój komentarz

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn