WinterCamp 2015 – Zapisy trwają!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 09 stycznia 2015 15:24

Trwają zapisy do VI edycji największego w Polsce zimowego biwaku szkoleniowego WinterCamp. Odbędzie się on w dniach 12-15 lutego 2015 roku przy schronisku na Turbaczu. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia będą przyjmowane tylko do połowy stycznia. Organizatorzy ujawniają, że kolejnym Gościem specjalnym będzie Janusz Gołąb, który dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I.

Biwak WinterCamp jest jedyną w swoim rodzaju imprezą edukacyjną – to cykl szkoleń i warsztatów prowadzonych przez specjalistów. Organizatorzy za swój główny cel postawili sobie przekazanie uczestnikom wiedzy oraz umiejętności niezbędnych przy uprawianiu aktywnej i rozsądnej turystyki zimowej. WinterCamp skierowany jest do osób, które pod czujnym okiem ekspertów chcą nauczyć się czegoś nowego. Podczas biwaku uczestnicy mogą liczyć na udział w szkoleniach lawinowych, medycznych, terenowych, sprzętowych oraz skitourowych. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.wintercamp.org.pl w zakładce Weź udział. Każdy uczestnik WinterCampu otrzymuje specjalny pakiet powitalny i obietnicę świetnej zabawy.

Uczestnicy poprzedniej edycji WinterCamp

Uczestnicy poprzedniej edycji WinterCamp

Organizatorem tego największego zimowego biwaku w Polsce jest Polish Outdoor Group (POG) – stowarzyszenie skupiające najważniejszych przedstawicieli branży outdoorowej. Misją POG jest promowanie aktywności na świeżym powietrzu oraz dbanie o rozwój branży outdoorowej w Polsce.

Podczas VI edycji biwaku ratownicy GOPR i TOPR przeprowadzą szkolenia z najbardziej przydatnych i efektywnych metod ratownictwa medycznego. Co więcej, specjaliści od lawin w ramach wykładów, prezentacji multimedialnych oraz praktycznych szkoleń pokażą, jak i kiedy powstają lawiny, a także dostarczą informacji na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie. Eksperci z POG podpowiedzą, jak dokonać wyboru sprzętu niezbędnego w górach oraz pokażą szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, które mają zastosowanie przy produkcji sprzętu i odzieży outdoorowej. Ponadto uczestnicy odbędą szkolenia w zakresie biwakowania i poruszania się w terenie oraz dowiedzą się, czym różni się skialpinizm od innych dyscyplin narciarskich.

Biwak WinterCamp jest jedyną w swoim rodzaju imprezą edukacyjną

Biwak WinterCamp jest jedyną w swoim rodzaju imprezą edukacyjną

Wieczorami, w ciepłej sali schroniska, odbędą się fascynujące spotkania z Gośćmi specjalnymi – m.in. z Ryszardem Pawłowskim i Januszem Gołębiem. Pierwszy z nich, znany w środowisku górskim pod pseudonimem „Napał”, ma już na swoim koncie 10 ośmiotysięczników, a w całej swojej karierze wziął udział w ponad 250 wyprawach, jako uczestnik lub organizator. Wspinał się z Jerzym Kukuczką, Adamem Pustelnikiem, Januszem Majerem, Krzysztofem Wielickim i wieloma innymi himalaistami.

Drugi z Gości specjalnych, Janusz Gołąb dokonał wraz z Adamem Bieleckim pierwszego zimowego wejścia na szczyt Gaszerbrum I. Wspina się od niemal trzech dekad, a za swój dorobek został już wielokrotnie nagrodzony. W 1999 roku razem z Jackiem Fluderem i Stanisławem Piecuchem otrzymał nagrodę „Kolosy” za zdobycie jednej z najtrudniejszych ścian w Himalajach – wschodniej ściany Kedar Dome w Garhwalu, w Indiach. Oprócz inspirujących spotkań z Gośćmi specjalnymi, na uczestników czekają także inne rozrywki – pokazy slajdów z wypraw, rozgrzewająca gra terenowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz wspólna zabawa przy ognisku.

Uczestnicy będą mieli okazję testować nowoczesny sprzęt i poznawać innowacyjne technologie outdoorowe w trakcie szkoleń i warsztatów. Wszystko to będzie możliwe dzięki naszym sponsorom i partnerom technicznym m.in.: Dare2b, Columbia, The North Face, Regatta, Woda Góry Las, VMG, Polartec, Brunton, Nordhorn, Petzl, Pajak.

Czekamy na Was!

Więcej informacji na stronie http://wintercamp.org.pl.

Katarzyna Moskalik

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn