Ukazała się nowa książka Simone Moro – “Zew lodu”

przez Piotr Turkot | Opublikowano 21 stycznia 2015 14:39

Właśnie ukazała się książka “Zew lodu. Ośmiotysięczniki zimą: moje prawie niemożliwe marzenie”, autorstwa włoskiego himalaisty Simone Moro. Wspinacz ten ma na swoim koncie m.in. trzy zimowe wejścia na ośmiotysięczniki. Simone napisał ją podczas zimowej wyprawy na Nanga Parbat.

Zew-lodu-Simone-Moro-400x574

Simone Moro jest włoskim zawodowym wspinaczem, alpinistą, himalaistą, autorem bestsellerowych książek (w Polsce ukazała się “Kometa nad Annapurną”). W 2012 roku skończył 44 lata, ma na swoim koncie pona 40 wypraw. Obszerną biografię Simone Moro napisał Janusz Kurczab: Simone Moro…

W “Zewie Lodu” Simone opowiada m.in. o wejściu na Mount Everest i zejściu z niego w 48 godzin oraz o trzech pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki: Sziszapangmę (2005, wspólnie z Piotrkiem Morawskim), Makalu (2009) i Gaszerbrum II (2011). W autorskiej przedmowie do polskiego wydania czytamy:

Moją specjalizacją stał się alpinizm zimowy, co zawdzięczam wyłącznie wielkiej i wyjątkowej szkole himalaizmu zimowego – to szkoła polska. Kukuczka, Wielicki i Berbeka – każdy z nich dokonał trzech pierwszych zimowych wejść na różne ośmiotysięczniki. To oni byli moimi prawdziwymi mistrzami i od nich czerpałem inspirację. Dlatego polskie wydanie mojej książki o zimowym wspinaniu traktuję jako prawdziwy zaszczyt. Mam nadzieję, że stanie się ona inspiracją i bodźcem dla młodych przyszłych kontynuatorów tej tradycji i tych zdolności, które opanowaliście do mistrzostwa.

Książka jest dostępna w atrakcyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn