„The Crash Reel” – jazda życia 13 stycznia tylko w kinach sieci Multikino!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 09 stycznia 2015 11:25

13 stycznia w 18 kinach sieci Multikino zobaczymy jeden z najlepszych na świecie dokumentów w historii zawodowego snowboardu – „The Crash Reel”. Film znalazł się już na short-liście do tegorocznych Oscarów w kategorii dokument. Za reżyserię odpowiada ponad pięćdziesięciokrotnie nagradzana Lucy Walker (m.in.: “Waste Land” oraz “The Tsunami And The Cherry Blossom”). Wstrząsający i przekonywujący dokument o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Shauna White’a na wielkim ekranie tylko w kinach sieci Multikino.

The Crash Reel-jazda życia 13 stycznia tylko w Multikinie_Plakat

Tam, gdzie Lucy Walker, reżyser dokumentu o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu Kevina Pearce’a i Sauna White’a powinna wyłączyć kamerę, nie zatrzymuje jej. Spogląda na sport ekstremalny nie z perspektywy trików, medali i olimpijskiego złota ale przez soczewkę urazów kręgosłupa, śpiączki i wielokrotnych, otwartych złamań. Przysłuchuje się rodzinnym debatom na temat powrotu do sportu tych, którzy balansują na krawędzi życia i śmierci, widzi jak niewiele potrzeba, by z treningu przed kolejnymi zawodami wrócić na pokładzie helikoptera. Snowboard w wydaniu hardcore’owego half pipe’u jest – co pokazuje Walker – narkotykiem, z biegiem lat oferującym coraz silniejsze doznania zarówno przed i za kulisami.

Shaun White
Shaun White urodził się 3 września 1986 roku w San Diego w Kalifornii. Zaczął jeździć na desce kiedy miał sześć lat od momentu kiedy zobaczył jak jego brat Jesse próbował. W 1993 roku rozpoczął starty w amatorskich konkursach snowboardowych. Po wygraniu wszystkich konkursów amatorskich, zaczął startować w profesjonalnych konkursach. Shaun został nazwany Future Boy ze względu na swoje niecodzienne zdolności snowboardowe. White zwyciężył już niejednokrotnie X Games i bierze udział w największych komercyjnych imprezach snowboardowych. Latem uprawia skateboarding, dzięki czemu uzupełnia swoje pokazy snowboardowe; dołączył do drużyny Tony’ego Howka i jest jednym z najpopularniejszych snowboardzistów i skateboardzistów świata.

Kevin Pearce
Amerykański snowboardzista, urodzony w 1987 roku. Pasmo zawodowych sukcesów rozpoczął w 2007 roku, wygrywając The Arctic Challange. Jako pierwszy sportowiec w ciągu jednego dnia zdobył trzy medale w zawodach Winter X Games. Jego błyskotliwą karierę przerwał nagle tragiczny wypadek. “The Crash Reel” zaczyna się tam, gdzie kończą się transmisje z zawodów. Lucy Walker z wyczuciem przedstawia Kevina z perspektywy codzienności, walki o powrót do zdrowia i do snowboardu. Historia Kevina nie byłaby opowiedziana w sposób kompletny, gdyby Walker nie uwzględniła w niej tego, co zdaje się być najważniejsze – zaangażowania przyjaciół, bezwarunkowej miłości i wsparcia rodziny, dzięki którym Kevin wraca do zdrowia.

Lucy Walker
Filmy Lucy Walker zdobyły przeszło pięćdziesiąt nagród filmowych, reżyserka była także dwukrotnie nominowana do Oscara. W 2010 roku za “Waste Land” oraz rok później za “The Tsunami And The Cherry Blossom”. W 2013 roku jej kolejny film, “The Crash Reel” znalazł się na Oscarowej short-liście w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego.

Prasa o filmie
Jeśli myślicie, że najlepsze filmy o snowboardzie robi Jeremy Jones, to znaczy, że nie widzieliście jeszcze co potrafi dwukrotnie nominowana do Oscara Lucy Walker, reżyser “The Crash reel”.
ESPN X-GAMES

Na przemian przyśpiesza tętno i zmusza do kontemplacji. Lucy Walker dokonała spektakularnego wyczynu.
VARIETY

Wstrząsający i przekonujący. Zobaczcie koniecznie.
THE HOLLYWOOD REPORTER

Dokument Lucy Walker złamie wam serca. Ale jest także budujący, celebrujący życie i inspirujący…
FILM THREAT

Pokaz filmu „The Crash Reel” odbędzie się 13 stycznia o 19:00 w 18 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Strony: 1 | 2

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn