Nowości Garmin® na targach CES 2015: fenix 3, epix i vivoactive

przez Piotr Turkot | Opublikowano 12 stycznia 2015 17:22

Na tegorocznych targach CES Garmin zaprezentował trzy nowe inteligentne zegarki GPS: smartwatch vívoactive, zegarek multisportowy Fenix 3 i Epix – pierwszy zegarek treningowy z fabrycznie zainstalowanymi mapami.
Garmin vívoactive™, stylowy smartwatch GPS dla aktywnych
Garmin Vivoactive to smukły (8 mm) smartwatch zapewniający swobodę użytkowania zarówno na co dzień w biurze, jak i na polu golfowym. Posiada wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, czytelny nawet w pełnym słońcu. Garmin Vivoactive wyposażony został również w podstawowe funkcje treningowe, posiada wbudowane aplikacje sportowe wykorzystujące system GPS podczas biegania, gry w golfa, jazdy na rowerze, pływania i śledzenia aktywności.

Garmin Vivoactive

Garmin Vivoactive

Zegarek jest wodoodporny (5ATM), więc bez obaw można go nosić podczas pływania czy kąpieli. Urządzenie łączy się bezprzewodowo ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących, pozycjach w kalendarzu,  wiadomościach e-mail i SMS-ach, a także powiadomienia z serwisów społecznościowych i innych aplikacji mobilnych.

Vivoactive monitoruje codzienną aktywność i motywuje do ruchu zliczając liczbę pokonanych kroków i spalonych kalorii oraz wyznaczając cele dostosowane do indywidualnego poziomu aktywności. Podczas snu urządzenie monitoruje jakość naszego odpoczynku. Zegarek vívoactive umożliwia również sterowanie muzyką w odtwarzaczu, pomaga zlokalizować telefon, który gdzieś się zapodział oraz pozwala udostępniać znajomym i rodzinie informacje o aktywnościach w czasie rzeczywistym dzięki funkcji LiveTrack. Urządzenie umożliwia też zdalne sterowanie kamerą sportową VIRB® Elite.

Więcej informacji na temat zegarka można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Garmin fēnix 3, multisportowy zegarek GPS
Garmin fēnix 3 to wytrzymały, wydajny i inteligentny zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu. Dzięki funkcjom treningu fitness i funkcjom nawigacji w otwartym terenie, fēnix 3 jest gotowy na dowolną aktywność treningową.

Garmin fēnix 3

Garmin fēnix 3

W połączeniu z czujnikiem tętna¹ fēnix 3 dokonuje zaawansowanych pomiarów, takich jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Pozostałe funkcje treningowe to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego.

W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run¹ fēnix 3 pozwala obliczyć dynamikę biegu rejestrując wartości dotyczące rytmu, odchylenia pionowego i czasu kontaktu z podłożem.

Zegarek został również wyposażony w specjalne funkcje przydatne podczas pływania i jazdy na nartach. Podobnie jak w przypadku modelu Garmin Swim™ fēnix 3 monitoruje między innymi dystans, tempo, liczbę ruchów. Tryb Skiboarding ułatwia dostęp m.in. do informacji o prędkości, dystansie i różnicy wzniesień, a także do automatycznego licznika zjazdów (z funkcją automatycznej pauzy na czas jazdy wyciągiem).

Poza funkcjami treningowymi fēnix 3 oferuje funkcje przydatne technologii GPS. Wyposażony został  w specjalną antenę EXO™ ze stali nierdzewnej, która lokalizuje zarówno satelity systemu GPS jak i GLONASS; zaawansowane czujniki (wysokościomierz, 3-osiowy barometr i kompas) oraz funkcje Track Back. Podczas przemieszczania się zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Dzięki zegarkowi fēnix 3 można tworzyć i śledzić kursy, zaznaczać do 1000 pozycji, zapisać maksymalnie 10 000 punktów trasy i do nich nawigować.

Więcej informacji na temat zegarka można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Garmin epix, pierwszy zegarek treningowy z mapami
Epix to multisportowy zegarek treningowy GPS z 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i fabrycznie zainstalowanymi mapami rekreacyjnymi 44 krajów. Epix posiada solidną konstrukcję, szybkę ze szkła mineralnego i powierzchnie wzmocnione powłoką PVD, jest wodoodporny do 50 m.

Garmin epix

Garmin epix

Garmin epix jest pierwszym profesjonalnym zegarkiem treningowym z fabrycznie załadowanymi mapami Europy, wyposażonym w funkcje nawigacyjne. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB obsługuje dodatkowe mapy, w tym wysokiej jakości mapy regionalne TOPO PRO i TOPO Light oraz obrazy satelitarne BirdsEye.

Zegarek został wyposażony w antenę EXO ze stali nierdzewnej, która obsługuje system GPS i GLONASSS, co zapewnia silniejszy sygnał i szybsze ustalanie pozycji. Zegarek oferuje również 1 rok bezpłatnej subskrypcji usługi obrazów satelitarnych BirdsEye. Po ustaleniu pozycji urządzenie zapewnia dostęp do pełnego menu funkcji nawigacyjnych, w tym do zaawansowanego rejestrowania śladów, nawigacji według śladu, funkcji TracBack®, punktów trasy i nawigacji według współrzędnych, funkcji „Celuj i idź” oraz wyznaczania tras punkt po punkcie. Zegarek epix jest wyposażony w czujniki działające jako wysokościomierz, barometr i kompas.

Poza funkcjami nawigacyjnymi epix oferuje dostęp do funkcji wspomagających różne dyscypliny sportowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie oraz funkcje zapewniające monitorowanie codziennej aktywności.

Więcej informacji na temat zegarka epix można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Wszystkie zaprezentowane produkty są kompatybilne z platformą ConnectIQ, która zapewnia dostęp do specjalistycznego oprogramowania i umożliwia spersonalizowanie zegarka i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika za pomocą dostępnych aplikacji, widgetów, pól danych i oryginalnym tarczom zegarka.

Aktywności rejestrowane przy użyciu zegarków Garmin można zapisywać, analizować w formie raportów i wykresów oraz dzielić się nimi w serwisach społecznościowych za pośrednictwem platformy Garmin Connect, która zrzesza już ponad 7 mln aktywnych użytkowników z całego świata.

Więcej informacji o produktach Garmin z segmentu wearables można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Informacja prasowa Garmin

Tagi
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Piotr pisze:

    Proszę was przestańcie to produkować … Biegnę maraton swojego życia do którego zasuwałem 2000km a ten skubaniec resetuje się zawiesza resetuje znów zawiesza…i zdycha na amen ! Miałem 2 (w sumie z wymianami wadliwych resetujących się podczas treningów 5 feniksów 2 jedynki i 3 dwójki )k.a.t.a.s.t.r.o.f.a ten był ostatni. Wiesza się resetuje aż do całkowitej śmierci …serwis tylko wymienia, a on dalej się psuje …może za często używam …codziennie , ale żaby zaraz po miesiącu death ?
    Wpisy i prośby o jakąś interwęcie u autoryzowanego dilera kompletna olewka garmina ale za to ze strony na fejsie usuwają posty w sekundę :(

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn