Nowości Garmin® na targach CES 2015: fenix 3, epix i vivoactive

przez Piotr Turkot | Opublikowano 12 stycznia 2015 17:22

Na tegorocznych targach CES Garmin zaprezentował trzy nowe inteligentne zegarki GPS: smartwatch vívoactive, zegarek multisportowy Fenix 3 i Epix – pierwszy zegarek treningowy z fabrycznie zainstalowanymi mapami.
Garmin vívoactive™, stylowy smartwatch GPS dla aktywnych
Garmin Vivoactive to smukły (8 mm) smartwatch zapewniający swobodę użytkowania zarówno na co dzień w biurze, jak i na polu golfowym. Posiada wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, czytelny nawet w pełnym słońcu. Garmin Vivoactive wyposażony został również w podstawowe funkcje treningowe, posiada wbudowane aplikacje sportowe wykorzystujące system GPS podczas biegania, gry w golfa, jazdy na rowerze, pływania i śledzenia aktywności.

Garmin Vivoactive

Garmin Vivoactive

Zegarek jest wodoodporny (5ATM), więc bez obaw można go nosić podczas pływania czy kąpieli. Urządzenie łączy się bezprzewodowo ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących, pozycjach w kalendarzu,  wiadomościach e-mail i SMS-ach, a także powiadomienia z serwisów społecznościowych i innych aplikacji mobilnych.

Vivoactive monitoruje codzienną aktywność i motywuje do ruchu zliczając liczbę pokonanych kroków i spalonych kalorii oraz wyznaczając cele dostosowane do indywidualnego poziomu aktywności. Podczas snu urządzenie monitoruje jakość naszego odpoczynku. Zegarek vívoactive umożliwia również sterowanie muzyką w odtwarzaczu, pomaga zlokalizować telefon, który gdzieś się zapodział oraz pozwala udostępniać znajomym i rodzinie informacje o aktywnościach w czasie rzeczywistym dzięki funkcji LiveTrack. Urządzenie umożliwia też zdalne sterowanie kamerą sportową VIRB® Elite.

Więcej informacji na temat zegarka można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Garmin fēnix 3, multisportowy zegarek GPS
Garmin fēnix 3 to wytrzymały, wydajny i inteligentny zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu. Dzięki funkcjom treningu fitness i funkcjom nawigacji w otwartym terenie, fēnix 3 jest gotowy na dowolną aktywność treningową.

Garmin fēnix 3

Garmin fēnix 3

W połączeniu z czujnikiem tętna¹ fēnix 3 dokonuje zaawansowanych pomiarów, takich jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Pozostałe funkcje treningowe to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego.

W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run¹ fēnix 3 pozwala obliczyć dynamikę biegu rejestrując wartości dotyczące rytmu, odchylenia pionowego i czasu kontaktu z podłożem.

Zegarek został również wyposażony w specjalne funkcje przydatne podczas pływania i jazdy na nartach. Podobnie jak w przypadku modelu Garmin Swim™ fēnix 3 monitoruje między innymi dystans, tempo, liczbę ruchów. Tryb Skiboarding ułatwia dostęp m.in. do informacji o prędkości, dystansie i różnicy wzniesień, a także do automatycznego licznika zjazdów (z funkcją automatycznej pauzy na czas jazdy wyciągiem).

Poza funkcjami treningowymi fēnix 3 oferuje funkcje przydatne technologii GPS. Wyposażony został  w specjalną antenę EXO™ ze stali nierdzewnej, która lokalizuje zarówno satelity systemu GPS jak i GLONASS; zaawansowane czujniki (wysokościomierz, 3-osiowy barometr i kompas) oraz funkcje Track Back. Podczas przemieszczania się zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Dzięki zegarkowi fēnix 3 można tworzyć i śledzić kursy, zaznaczać do 1000 pozycji, zapisać maksymalnie 10 000 punktów trasy i do nich nawigować.

Więcej informacji na temat zegarka można znaleźć na stronie buy.garmin.com.

Garmin epix, pierwszy zegarek treningowy z mapami
Epix to multisportowy zegarek treningowy GPS z 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i fabrycznie zainstalowanymi mapami rekreacyjnymi 44 krajów. Epix posiada solidną konstrukcję, szybkę ze szkła mineralnego i powierzchnie wzmocnione powłoką PVD, jest wodoodporny do 50 m.

Garmin epix

Garmin epix

Garmin epix jest pierwszym profesjonalnym zegarkiem treningowym z fabrycznie załadowanymi mapami Europy, wyposażonym w funkcje nawigacyjne. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB obsługuje dodatkowe mapy, w tym wysokiej jakości mapy regionalne TOPO PRO i TOPO Light oraz obrazy satelitarne BirdsEye.

Strony: 1 | 2

Tagi
Wyświetlam 1 Comments
Dodaj swój komentarz
  1. Piotr napisał(a):

    Proszę was przestańcie to produkować … Biegnę maraton swojego życia do którego zasuwałem 2000km a ten skubaniec resetuje się zawiesza resetuje znów zawiesza…i zdycha na amen ! Miałem 2 (w sumie z wymianami wadliwych resetujących się podczas treningów 5 feniksów 2 jedynki i 3 dwójki )k.a.t.a.s.t.r.o.f.a ten był ostatni. Wiesza się resetuje aż do całkowitej śmierci …serwis tylko wymienia, a on dalej się psuje …może za często używam …codziennie , ale żaby zaraz po miesiącu death ?
    Wpisy i prośby o jakąś interwęcie u autoryzowanego dilera kompletna olewka garmina ale za to ze strony na fejsie usuwają posty w sekundę :(

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn