Black Diamond – specjalista od rękawic

przez Administrator | Opublikowano 18 grudnia 2014 11:50

Nie ma na świecie drugiej firmy, która poświęcałaby tak wiele czasu na „znęcanie się” nad swoim sprzętem. Black Diamond jako wiodąca firma, specjalizująca się w sprzęcie wspinaczkowym i narciarskim, poddaje swoje produkty najbardziej ekstremalnym testom wytrzymałościowym. Dzięki temu masz pewność, że każdy ich produkt jest w 100% przygotowany na nieprzewidywalne warunki. Nie inaczej jest z produktami z najnowszej linii odzieżowej, w tym tak ważnej i niezbędnej kategorii zimowej, jak rękawice.

BD Adam Clark

Z myślą o wszystkich, którzy potrzebują najbardziej optymalnej ochrony dłoni w trakcie zimowych aktywności, Black Diamond stworzył profesjonalna linię rękawic, dopasowanych do indywidualnych potrzeb, wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne m.in. GORE-TEX®, PRIMLOFT®, WINDSTOPPER®, POLARTEC®, THINSULATE™, BOILED WOOL, THERMOLITE®, skóra PITTARDS®, KEVLAR®, pianka amortyzująca EVA, czy zamki YKK. Ponad siedemdziesiąt modeli w kilkunastu wersjach kolorystycznych, to największa obecnie kolekcja na rynku outdoorowym. Cała kolekcja rękawic – w zależności od przeznaczenia – została podzielona na poszczególne kategorie:

  1. Kategoria PRO – jest to najbardziej zaawansowana technologicznie kolekcja rękawic, używana
    i ceniona przez specjalistów oraz profesjonalistów takich jak: ratownicy wysokogórscy, przewodnicy UIAA, czy zawodowi alpiniści. Sztandarowym modelem w tej kategorii jest model GUIDE, który obecnie używany jest przez wszystkich ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

GUIDE – to najwyższy model rękawicy w kolekcji PRO, całkowicie nieprzemakalna, dzięki membranie Gore-Tex XCR i ocieplona 142g PrimaLoft One. Rękawica składa się z dwóch osobnych warstw: zewnętrznej wykonanej ze wzmocnionej skóry oraz wzbogaconej pianką amortyzującą EVA. Wewnętrzna wkładka wyściełana jest bardzo ciepłym wełnianym materiałem oraz posiada nieprzemakalną membranę Gore-Tex . Takie połączenie idealnie sprawdza się w temperaturach do -30°C. Idealne wyprofilowanie rękawicy, pozwala na swobodne ruchy palcami, dzięki czemu zachowana jest pełna sprawność oraz pewny chwyt, nawet podczas dużych mrozów. Głęboki profil rękawicy chroni przed nasypywaniem się śniegu. W kolekcji jesień/zima 2014 dostępny jest również model GUIDE FINGER – rękawica typu „lobster” z wolnym palcem wskazującym.

Rękawice Guide

Rękawice Guide

Guide Finger

Guide Finger

 

  1. Kategoria FREERIDE – stworzona specjalnie z myślą o entuzjastach ekstremalnego narciarstwa freeride oraz narciarstwa zjazdowego. Na szczególną uwagę zasługuje tu model CAYENNE oraz SQUAD

 

CAYENNE – to jedyny model rękawicy w kolekcji BD, który wyposażony został w podgrzewacz. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy spędzają całe dnie (a czasem i noce), w terenie przy ujemnych temperaturach. Jak mówią sami projektanci – „Jeśli ciepło z podgrzewanej rękawicy Cayenne jest dla Ciebie nadal niewystarczające, powinieneś pomyśleć o przeprowadzce na Florydę”.

System 3 stopniowej regulacji został wszyty wzdłuż palców, kciuka i wierzchu dłoni, tak aby zapewnić optymalne rozprowadzanie ciepła, nawet do 10 godzin. Rękawica jest w pełni wodoodporna dzięki membranie Gore-Tex XCR. Ocieplenie to 142g PrimaLoft One, a całość wykonano ze skóry z wzmocnieniami palców oraz wnętrza dłoni w celu lepszego uchwytu kijów. Przewidziana temperatura użytkowania to -20 °C a waga pary rękawic to 432g.

 

Rękawice Cayenne

Rękawice Cayenne

 

SQUAD – to propozycja dla ambitnych freeride’owców, odznaczają się nie tyko agresywnym designem, ale także wnętrzem. Sprawdzą się idealnie podczas całodziennej jazdy i zapewnią komfort w najbardziej mroźną pogodę. Oddychająca i wodoodporna membrana Gore-Tex Insert oraz wysoki kołnierz rękawicy, regulowany za pomocą ściągaczy, zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci do wnętrza. Ciepło zapewni ocieplina PrimaLoft One 170g na wierzchu dłoni oraz Fleece 100g na palcach. Zewnętrzna część rękawicy została wykonana z elastycznego materiały 4-way stretch, wewnętrzna część dłoni oraz palce zostały wykonane z naturalnej skóry, a miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, zostały wzmocnione elementami z pianki EVA. Rękawica jest dostępna w 5 różnych kolorach oraz w wersji damskiej. Waga 216g.

 

Strony: 1 | 2 | 3

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn