Świerc i Łączak na Festiwalu Templariuszy – Europa vs USA

przez Administrator | Opublikowano 22 października 2014 11:10

W najbliższy weekend rusza Festiwal Templariuszy (Festival des Templiers) na południu Francji, w mieście Millau. To już 20. edycja Festiwalu, który odbędzie się w dniach 24-26 października. Historia imprezy jest długa, a rozpoczęła się od Grand Trail des Templiers, który dał początek bogatej ofercie biegów terenowych w Francji. Nawet UTMB nie może pochwalić się taką historią. W ciągu trzech dni imprezy zobaczymy ok. 10 tys biegaczy na różnych trasach.

Jednak oczy wszystkich będą skupione na jednym wyścigu, właśnie na Grand Trail des Templiers. Z okazji jubileuszu organizatorzy postanowili zaprosić do tego biegu zespoły z USA oraz Europy, żeby zmierzyły się z zespołem gospodarzy. Dystans 74km z 3500 m przewyższenia zgromadzi najlepszych biegaczy ze Stanów Zjednoczonych i Starego Kontynentu. Również Francuzi wystawiają swoją mocną ekipę. Zapowiada się emocjonująca walka, w której udział wezmą również Polacy – na starcie zobaczymy Magdę Łączak oraz niżej podpisanego (oboje Salomon Suunto Team).

Festiwal Templariuszy

Już w niedzielę, 26 października zobaczymy, kto zwycięży na legendarnej trasie oraz który zespół okaże się najlepszy. Relacja na www.trailrunning.pl.

Francja plan Millau

Poniżej kilka informacji o zawodnikach:

EUROPA

Mężczyźni: Marcin Świerc (Polska), Pao Bartolo (Hiszpania), Jonas Buud (Szwecja), Ricky Lightfoot (Wlk. Brytania) and Didrik Hermansen (Norwegia)

Świerc Marcin (Polska) ur. 1985 – w tym roku 3-krotny mistrz Polski ( Skyrunning, maraton górski, ultra). W Mistrzostwach Świata długim dystansie był 8 w 2014 w Chamonix, a 9-ty w Szklarskiej Porębie w 2013.

Marcin Świerc

Marcin Świerc

Został pierwszym Mistrzem Polski w biegach górskich na długim dystansie (2010, 2012, 2013,2014) oraz pierwszym Mistrzem Polski w SkyRace w Polsce (2012, 2013,2014).

www.marcinswierc.pl

Pao Bartolo Hiszpan, który wygrał CCC w tym roku oraz Ultra Trail de Barcelona Transgrancanaria 82km na Wyspach Kanaryjskich. W ubiegłym roku 5 miejsce na Festiwalu Templariuszy.

Strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn