Tuż przed startem Biegu 7 Dolin – Konkurs Teamu Salomona

przez Administrator | Opublikowano 03 września 2014 13:37

Już za trzy dni podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim, czyli Bieg 7 Dolin na 100km. To zawody, w których wystartują właściwie wszyscy liczący się polscy zawodnicy, goście z zagranicy (m.in. rekordzista trasy Csaba Nemeth z Węgier czy Martin Schneekloth, trzeci w Coldwater Mountain) oraz cała rzesza biegaczy-amatorów. Na liście startowej widnieje prawie 1200 osób, co czyni go największym ultra w kraju! 

Salomon Suunto Team (fot. Piotr Dymus)

Salomon Suunto Team (fot. Piotr Dymus)

Na starcie zobaczymy też cały zespół Salomon Suunto, czyli Magdę Łączak, Marcina Świerca, Piotrka Hercoga i Pawła Dybka.

Magda Łączak (fot. Piotr Dymus)

Magda Łączak (fot. Piotr Dymus)

Magda już dwukrotnie zwyciężyła w Krynicy, lecz mimo to ma pewne obawy:

najbardziej boję się swojej fantazji :), ułańskiej fantazji. Boję się, żeby mnie atmosfera fajnego wyścigu nazbyt nie poniosła, nie za wcześnie w każdym razie… Chciałabym zrealizować plan. 100 km to trudny dystans i trzeba mieć do niego dużo respektu. Na takim dystansie karta może się kilka razy odwrócić. Przed zawodami zazwyczaj czuję się niepewnie. Na pewno przetrenowałam solidnie ostatni czas. Zaplanowałam odpoczynek przedstartowy, takie wyciszenie przed zawodami dobrze mi robi. Mam nadzieję, że jeśli nie zrobię żadnej głupoty powinnam podołać stu kilometrom. Samopoczucie poprawia mi mentalne wsparcie, którego udzielają nam wierni kibice. To na pewno bardzo pomaga.

Marcin Świerc (fot. Piotr Dymus)

Marcin Świerc (fot. Piotr Dymus)

Marcin natomiast będzie miał trudny orzech do zgryzienia, żeby poprawić swój poprzedni wynik (II miejsce w 2012 roku) musi pokonać najmocniejszych zawodników.

Kandydatów do zwycięstwa jest sporo, więc sam bieg zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco. Do tego ranga Mistrzostw Polski. Nie moja rola wymieniać moich konkurentów – muszę swoje zrobić i tyle. To są biegi ultra i wszystko się może zdarzyć. Każdy ma szanse wygrać. Stawka ponad 1200 biegaczy stawia B7D na pierwszym miejscu pod względem liczby uczestników.  Więc smaczków jest dużo – mówi tuż przed wyjazdem do Krynicy.

Ale ma też rady dla początkujących ultrasów, którzy będą się tu ścigać po raz pierwszy:

przede wszystkim zacznijcie bardzo wolno…. wydaje się Wam, że jest wolno? Zacznijcie jeszcze wolniej!!! Niech pierwsza godzina będzie swoistą rozgrzewką. Zabierzcie sprawdzony sprzęt, a zwłaszcza buty – ostatnio w Krynicy padało, więc błota możecie być pewni. Ja wybieram Softgroundy. Zobaczcie mapę biegu i profil, gdzie są punkty odżywcze i na tej podstawie ustalcie swoją taktykę. Realizujcie ją i nie patrzcie na innych. I do zobaczenia na mecie w Krynicy!

Paweł Dybek (fot. Piotr Dymus)

Paweł Dybek (fot. Piotr Dymus)

Paweł dość długo dochodził do siebie po zwycięstwie w 240km Biegu 7 Szczytów, ale zdecydował się biec w Krynicy i zdradza swoją prostą taktykę:

nie będę zwracał uwagi na tempo innych zawodników, zachowam własny rytm i równe tempo. Nie wiem jak się będę czuł 7 tygodni po przebiegnięciu 240 km, bo biegałem tak długi dystans pierwszy raz, więc chcę zachować dużo spokoju. Zazwyczaj staję na starcie z myślą, że najważniejsze jest ukończenie. Nic tak nie demotywuje jak nieukończone zawody. W tym roku będzie bardzo mocna i wyjątkowo duża grupa mocarzy. Mam nadzieję być gdzieś wśród nich.

Piotr Hercog (fot. Piotr Dymus)

Piotr Hercog (fot. Piotr Dymus)

Piotrek ostatnio zajmował się głównie organizacją Maratonu Gór Stołowych i Festiwalu w Lądku Zdroju, więc jak sam przyznaje:

zacząłem trenować na poważnie dopiero 4 tygodnie temu. Nie jest to dla mnie najważniejszy start sezonu, lecz wiadomo, że chciałbym powalczyć o jak najlepsze miejsce. Stawka jest wyjątkowo mocna w tym roku!

Jeśli ktoś będzie miał ochotę spotkać się z zawodnikami teamu, będzie miał taką okazję aż dwa razy. W piątek o godzinie 16.00 Marcin Świerc zaprasza na wykład na temat treningu i taktyki w biegach ultra, a w sobotę o godz.19.00 na stoisku cyklu Salomon S-LAB będzie można porozmawiać z całym zespołem. Obiecali odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Krynica 2014

Natomiast kibiców zapraszamy na wyjątkowy konkurs – na profilu zespołu na facebooku do piątku do godziny 24.00 można typować czasy Magdy Łączak i Marcina Świerca, z zastrzeżeniem, że panie typują czas Marcina, a panowie czas Magdy. Na tego, kto wytypuje czas najbliższy wyniku, czekają nagrody: Pani otrzyma buty Salomon S-LAB XT6, a Pan Salomon S-LAB XT6 Softground. Jest więc o co walczyć!

Więcej informacji o zespole na www.trailrunning.pl i naszym profilu na fb https://www.facebook.com/salomonrunningpl

 Monika Strojny

 

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn