The North Face Fuse Uno – w górach liczy się prostota

przez Administrator | Opublikowano 15 września 2014 11:31

Wchodząca w skład jesiennej kolekcji The North Face kurtka Fuse Uno, to krok w przyszłość lekkiej odzieży alpinistycznej. Zastosowana podczas jej produkcji technologia FuseForm™ pozwoliła na stworzenie materiału o różnych właściwościach w ramach jednego kawałka tkaniny.

Zimowa wyprawa w góry to prawdziwe wyzwanie. Na wysokości liczą się bowiem nie tylko umiejętności, ale również odpowiednie przygotowanie. Często to właśnie od zabranego sprzętu, odzieży oraz obuwia zależy nasze życie lub zdrowie.

The North Face Summit Series, na zdjęciu Cory Richards i Emily Harrington (fot.The North Face/ Keith Ladzinski)

The North Face Summit Series, na zdjęciu Cory Richards i Emily Harrington (fot.The North Face/ Keith Ladzinski)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy pragną wspinać się wyżej i eksplorować wciąż nowe szczyty The North Face opracował nową technologię produkcji materiału – FuseForm™. Metoda ta pozwoliła na zmianę cech materiału w ramach jego jednego kawałka w miejscach, w których jest to najbardziej potrzebne – może on być grubszy a tym samym bardziej odporny na ścieranie, lub delikatniejszy, a co za tym idzie lżejszy. Dzięki temu możliwe było stworzenie kurtki z tylko jednego kawałka materiału. Pozwoliło to na zmniejszenie liczby szwów i zwiększenie jej wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi.

Cory Richards w kurtce Fuse Uno (fot. The North Face/ Keith Ladzinski)

Cory Richards w kurtce Fuse Uno (fot. The North Face/ Keith Ladzinski)

W efekcie powstała The North Face Fuse Uno, najbardziej zaawansowana technologicznie kurtka wspinaczkowa. Wykonana z materiału HyVent™ Alpha 3L stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem i wilgocią, a jednocześnie zapewnia “oddychalność”.

The North Face, kurtka Fuse Uno

The North Face, kurtka Fuse Uno

Produkty wykonane przy zastosowaniu technologii FuseForm w tym roku zostały już dwukrotnie docenione przez specjalistów w środowisku outdoorowym. Kurtka The North Face Fuse Brigandine zwyciężyła w segmencie narciarskim w kategorii Outer Layer3L podczas ISPO Award, natomiast The North Face FuseForm™ Originator zdobyła złotą nagrodę na Outdoor Show.

Jak zapowiadają przedstawiciele marki, jest to dopiero początek wprowadzania na rynek technologii FuseForm. W kolejnych sezonach planowane jest rozszerzenie gamy produktów wykorzystujących to innowacyjne rozwiązanie.

Więcej informacji na temat produktów The North Face oraz technologii FuseForm znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu.

 Informacja prasowa marki The North Face

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn