Rusza Biuro Przewodników Wysokogórskich SALEWA

przez Administrator | Opublikowano 04 września 2014 9:34

5 września br. w Zakopanem podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim będzie miało miejsce oficjalne otwarcie Biura Przewodników Wysokogórskich SALEWA. Przygotowywany od dawna, niezwykły projekt rusza ze zdwojoną siłą, by wprowadzić wszystkich chętnych w świat gór i wspinania.

Po wielu przygotowaniach, pomysł, który narodził się ponad rok temu doczekał się realizacji. SALEWA i wybrani polscy przewodnicy IVBV łączą siły i przedstawiają ofertę skierowaną do wszystkich miłośników natury i pionowego świata, od początkujących amatorów po zaawansowanych turystów, narciarzy i wspinaczy.

Przewodnicy Wysokogorscy SALEWA

Jak mówi Jacek Grzędzielski, General Manager SALEWA Polska:

W SALEWA wierzymy, że w każdym człowieku drzemie pragnienie przygody – czasami wystarczy jeden bodziec, by je obudzić. Jako marka z tradycjami, dynamicznie rozwijająca się, by jak najlepiej sprostać wyzwaniom niesionym przez współczesność, pragniemy zaoferować naszym klientom coś więcej niż najwyższej jakości odzież i sprzęt outdoorowy – chcemy przybliżyć im piękno gór zarówno
w wymiarze turystycznym, jak i sportowym oraz dać możliwość cieszenia się nim o każdej porze roku, w każdych warunkach i bez względu na stopień zaawansowania. Nieocenioną pomocą są tu właśnie przewodnicy IVBV.

Przewodnicy IVBV to elitarna międzynarodowa grupa pasjonatów gór posiadających uprawnienia Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich. W Polsce uprawnieniami Federacji pochwalić się może zaledwie trzydziestu dwóch przewodników. Z SALEWA od wielu lat związani są Mieczysław Ziach, Grzegorz Bargiel, Ryszard Gajewski i Maciej Pawlikowski. Dorobek każdego z nich mówi sam za siebie – składają się na niego długi wykaz ekstremalnych zjazdów narciarskich, zdobytych szczytów, poprowadzonych lub wytyczonych dróg wspinaczkowych czy odbytych wyjazdów skiturowych oraz ta druga, znacznie dłuższa lista – lista wracających co roku, zadowolonych gości, ich rozwiniętych umiejętności, nawiązanych przyjaźni oraz spełnionych marzeń i aspiracji sportowych.

Dlaczego warto skorzystać z usług przewodnika? Bo jest to gwarancja doświadczenia gór w całej okazałości, a składa się na to szereg istotnych czynników: od indywidualnego podejścia do klienta
i jego możliwości oraz pomocy w dobraniu odpowiedniego celu, poprzez wspieranie go podczas wyprawy przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa, na pomocy w rozwoju technicznym, fizycznym i psychicznym oraz aspekcie informacyjno-edukacyjnym kończąc. Licencja IVBV to zatem znacznie więcej papier – to symbol wysokich kwalifikacji i jednocześnie wszechstronności; umiejętności sportowych, technicznych, jak i interpersonalnych; zdobywanego latami doświadczenia oraz bezcennej wiedzy z zakresu historii, geologii, biologii, kartografii, topografii czy meteorologii; to symbol profesjonalizmu i przede wszystkim zaufania, jakim można obdarzyć jej właściciela. Dlatego też jest ona uznawana obecnie w ponad dwudziestu krajach świata – od Peru, Argentyny i Kanady, przez kraje alpejskie aż do Słowenii i Słowacji. 

Podobnie jak świat gór nie uznaje kompromisów również w SALEWA uznajemy jedynie najwyższą jakość. Teraz także wiemy, że powierzamy Państwa w najlepsze ręce. Zapraszamy do Biura! – dodaje Jacek Grzędzielski.

Oferta Biura, podobnie jak szczegółowe informacje na temat przewodników znajdują się tutaj: http://www.salewa-przewodnicy.pl/

Monika Młodecka

 

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn