Od biegania po jogę czyli warsztaty na Tatrzańskim Festiwalu Biegowym

przez Piotr Turkot | Opublikowano 26 września 2014 10:49

W najbliższy weekend do Zakopanego przyjadą miłośnicy biegów górskich z całej Polski na Tatrzański Festiwal Biegowy. W ramach wydarzenia odbędą się 2 biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Ale organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla zawodników.

W sobotę 27 września podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego w Parku Miejskim w Zakopanem stanie namiot. Będzie można wziąć udział w warsztatach – w programie m.in. joga dla biegaczy, zajęcia pilates i Body4U, fizjoterapia dla biegaczy, masaże dla zawodników, a także inne atrakcje dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia!

tatra-fest-bieg-warsztatyKażdy, komu bliskie jest bieganie, jak również inne dyscypliny sportu, wie, że oprócz samego wysiłku równie ważne jest zadbanie o ciało i ducha poprzez odpowiednią dietę, rozciąganie, a także  aktywności i czynności, takie jak joga, pilates, masaże. Warto także wspomóc mięśnie i stawy stosując tzw. kinesiotaping. Głównym punktem programu Podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego  będą zawody: Ultramaraton Tatrzański na Wołowiec (sobota, 27 września) oraz Tatrzańska Dziesiątka (niedziela 28 września). Ale dodatkowo 27 września w sobotę  w Parku Miejskim będzie można wziąć udział w warsztatach zdrowego stylu życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w warsztatach.

Tatra Fest Bieg 2014

Tatra Fest Bieg 2014

Program warsztatów

SOBOTA
16.00 – 16.30
PILAYOGA dla biegaczy – autorskie zajęcia Body4U, kompilacja jogi i pilates, specjalnie dla biegaczy.

17.00  – 18.00
FIZJOTERAPIA DLA BIEGACZY – z czego możesz korzystać na co dzień, a jeszcze tego nie wiesz.

14.00 – 18.00
– masaże dla finisher’ów 3/5 m
– kinesiotaping dla biegaczy
– konsultacje i porady fizjoterapeutyczne w godzinach imprezy biegowej

Stanowisko będą obsługiwali czterej fizjoterapeuci, w tym dwoje pracowników akademickich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jedna osoba do promocji. Na stoisku będą dostępne ulotki informacyjne o zakresie usług  (fizjoterapia, zajęcia ruchowe, pozostałe), wizytówki oraz kupony zniżkowe na wizyty i karnety zajęciowe. Stoisko będzie oznaczone banerem. Opcjonalnie – wyświetlana w tle prezentacja (krótkie filmiki body4U) z  zakresu fizjoterapii biegaczy, treningu funkcjonalnego i kinesiotapingu.

tfb_300x250

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Jachacz-Łopata (Body4U-Fizjoterapia) – mgr fizjoterapii, asystent i doktorantka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, instruktor jogi i pilates oraz pasjonatka górskich aktywności w terenie, od biegania po zdobywanie wysokości. realizuje motto „Life is motion”. Poza ofertą rehabilitacji i terapii manualnej oraz edukacji w tym zakresie, promuje świadomy ruch w ramach zajęć pilates, jogi oraz autorskiej formy PILAYOGA, a także przygotowuje do sportów w terenie.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn