Kobiety na szczycie – spotkanie z Arlene Blum, Anną Okopińską, Eweliną Zwijacz-Kozica oraz Iwoną Georgijew

przez Administrator | Opublikowano 03 września 2014 14:03

We wtorek, 9 września o godzinie 18.00 w siedzibie Agory przy Czerskiej 8/10 odbędzie się spotkanie zatytułowane “Kobiety na szczycie”. Jego tematem będą wyzwania stojące przed kobietami, które łamią męską dominację w różnych sferach życia. kobiety

Spotkanie organizują Agora, Poradnia K oraz Kontrakt OSH. Hasła i idea przewodnia spotkania to “Miejsce kobiet jest na szczycie”. Takie hasło przyświecało kobiecej ekspedycji na jeden z najwyższych ośmiotysięczników, Annapurnę.

W spotkaniu wezmą udział kobiety – silne osobowości, które osiągnęły swoje “Annapurny” w dziedzinach życia tradycyjnie zarezerwowanych dla mężczyzn:

  • Arlene Blum – amerykańska himalaistka, alpinistka i feministka, liderka pierwszej kobiecej ekspedycji na Annapurnę, autorka książki “Annapurna. Góra kobiet”
  • Anna Okopińska – himalaistka, alpinistka i taterniczka, cz łonkini pierwszej kobiecej wyprawy na Gasherbrum II
  • Ewelina Zwijacz-Kozica – jedyna kobieta – ratowniczka TOPR
  • Iwona Georgijew – Wice-prezes Deloitte, Liderka Klubu dla kobiet SheXO

Rozmowę poprowadzi działaczka społeczna i pisarka Sylwia Chutnik.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Książka Arlene Blum pt . “Annapurna. Góra kobiet” opowiada o tym, jak wyglądało pierwsze kobiece wejście na jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników i z czym zmagała się grupa kobiet, próbując wejść na szczyt wcześniej zdobyty jedynie przez ośmiu himalaistów. Tom ukazał się wiosną tego roku nakładem Agory, Kontrakt OSH oraz Poradni K.

Informacja prasowa

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn