Już w przyszłym tygodniu odbędzie się Tatra Fest Bieg

przez Administrator | Opublikowano 17 września 2014 11:55

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 27-28 września, odbędzie się Tatrzański Festiwal Biegowy. Podczas dwóch dni będą miały miejsce dwa biegi: Ultramaraton Tatrzański oraz Tatrzańska Dziesiątka. W programie również warsztaty dla wszystkich miłośników biegania i zdrowego stylu życia, które odbędą się w Zakopanem.

Ultramaraton Tatrzański

Ultramaraton Tatrzański to indywidualny bieg górski rozgrywany na wyznaczonej trasie na dystansie zbliżonym ok. 48 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1746 m. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego prowadzi kamienistymi szlakami górskimi, drogami polnymi, leśnymi ścieżkami oraz w niewielkiej części po asfalcie.

Pierwsza część biegu przebiegać będzie przez Pogórze Gubałowskie, druga poprowadzi przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Punkt startu znajduje się na w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir. Następnie za zielonymi znakami doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej.

dynafit_summer14_trailrunning4

Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności zbieg z przełęczy Zawracie zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) doprowadza do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim. Organizator przewidział na trasie 6 punktów odżywczych.

Tatrzańska Dziesiątka

Tatrzańska Dziesiątka to bieg, którego trasa wiedzie szlakami Pogórza Gubałowskiego. Dystans 10 km, przewyższenie 400 m. Przewyższenie tej trasy wynosi około 400 m.

Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by następnie czerwonym szlakiem osiągnąć Butorowy Wierch. Tam następuje zwrot, a potem zbieg żółtym szlakiem do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza do mety w Parku Miejskim.

Trudności: znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Start około 10:0 Ci, którzy nie wyruszą na trasę, a będą chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat biegania i zdrowego stylu życia, organizatorzy zapraszają na warsztaty.

W programie m.in. joga dla biegaczy, dieta biegacza, regeneracja, skuteczny trening, odzież do biegania, zawody biegowe dla najmłodszych.

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim i Klub Wysokogórski w Zakopanem. Współpraca i realizacja: MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher,

Główny partner sprzętowy: Dynafit.

Sponsoring: Oshee, Piekarnia Gałuszka

Zapisy oraz szczegóły: www.tatrafestbieg.pl

Agnieszka Szymaszek

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn