Festiwal Górskich Motywacji w Lublinie już w ten weekend!

przez Piotr Turkot | Opublikowano 30 września 2014 21:32

W najbliższy weekend do Lublina zawitają popularni i lubiani wspinacze, podróżnicy oraz sportowcy. W dniach 4-5 października odbędzie się I Festiwal Górskich Motywacji. Zapraszamy na weekend pełen gór, wspinaczki i pasji podróżowania.
Dwa Festiwalowe dni zapowiadają się niezwykle interesująco. Już pierwszy dzień będzie okazją do spotkań z wybitnymi osobistościami: Piotrem Pustelnikem – znakomitym himalaistą, który jako trzeci Polak i 20. człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, tzw. Koronę Himalajów i Karakorum., Karimem Hayatem – pakistańskim wspinaczem, przyjacielem polskich wypraw i uczestnikiem wielu najważniejszych ekspedycji w góry najwyższe.

Karim Hayat

Karim Hayat

W sobotę na Festiwalu pojawią się również dwie niezwykłe kobiety: Aleksandra Dzik – pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR i Magdalena Sadłecka – członkini kadry narodowej w kolarstwie górskim. Wielokrotna medalistka, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004.

Aleksandra Dzik

Aleksandra Dzik

Niedziela, drugi dzień Festiwalu obfitować będzie w ciekawe prelekcje, min. „Himalaje dla każdego”, „Paragon z podróży” czyli jak łatwo i tanio podróżować czy spotkanie na temat – podróżowanie z dziećmi w górskie zakątki świata.

Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na spotkanie pokoleń z udziałem m.in. Aleksandry Dzik, Jerzego Montusiewicza, Piotra Pustelnika oraz członków Klubu Wysokogórskiego Lublin.

targi-lublin-festiwal-2014-plakat
Ważnym elementem wydarzenia będą zawody wspinaczkowe organizowane dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wstęp na zawody jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Na Festiwal zapraszamy w najbliższy weekend 4-5 października do siedziby Targów Lublin, przy ulicy Dworcowej 11. Bilety w przedsprzedaży są dostępne na stronie: www.ekobilet.pl/targilublin.

Więcej informacji o Festiwalu i jego pełny program znajduje się na stronie: www.gory.targi.lublin.pl.

Zapraszają organizatorzy: Targi Lublin S.A. i Klub Wysokogórski Lublin.

program_A5.cdr

program_A5.cdr

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn