Buty KEEN na górskie wycieczki

przez Administrator | Opublikowano 15 września 2014 11:11

Letnie upały już za nami, zatem właśnie zaczyna się najlepszy okres na długie, górskie wędrówki. Niezależnie od tego gdzie i na jak długo się wybierzemy, w naszej walizce zabraknąć nie może trwałych i wygodnych butów, które przetrwają każde wyzwanie.

W tym roku marka KEEN przygotowała nową odsłonę kultowych butów Durand. Uważane za jedne z najlepszych w swojej klasie, Durand Mid WP dla kobiet i dla mężczyzn, zostały zmodyfikowane tak, by zagwarantować użytkownikom jeszcze większą trwałość i komfort.

facebook small

 

Amortyzują i chronią stopę w najbardziej ekstremalnych warunkach, a dzięki zastosowaniu poliuretanowej podeszwy środkowej oraz systemu wsparcia trzymania pięty, oddają energię każdego kroku i maksymalizują pochłanianie wstrząsów. Dwuczłonowa podeszwa tych modeli butów zapewnia możliwie największą przyczepność jednocześnie będąc niezwykle trwała w obszarach wysokiego zużywania, a membrana KEEN.DRY to gwarancja wodoodporności najwyższej klasy. W te modele warto zainwestować tym bardziej, że posiadają gwarancję zachowania swoich właściwości do… miliona kroków, jak mówi dyrektor biznesowy KEEN, Jeff Dill.

facebook small 2

Jednak to nie koniec nowości. Specjalnie dla Panów powstały lekkie buty wycieczkowe Bryce Mid WP, a dla pań trekkingowe Gypsum Mid. Oba modele wykonane zostały ze skóry nubukowej, a dzięki wodoodpornej i oddychającej membranie zapewniają najwyższy komfort zarówno na szlaku jak i poza nim.

Keen, buty Bryce Mid WP

Keen, buty Bryce Mid WP

TPU Shank i ESS Shank, to rozwiązania wspomagające i usztywniające kostkę, piętę i śródstopie, podczas gdy patent ochrony palca Toe Protection i anatomiczna wkładka EVA, dopasowują się dokładnie do kształtu stopy, zapewniając jej maksymalną ochronę. Modele Gypsum posiadają dodatkowo ostry bieżnik na podeszwie, który wraz z wielokierunkowymi wypustkami zapewnia doskonałą trakcję zarówno na lodzie, śniegu, jak i na skalanym podłożu.

Keen, buty Gypsum Mid

Keen, buty Gypsum Mid

Jeśli jednak jesienny urlop w górach jeszcze musi poczekać, to warto przyjrzeć się męskiemu modelowi Austin, który bezbłędnie sprawdzi się w codziennych miejskich warunkach. Klasyczne wzornictwo zostało podkreślone eleganckimi przeszyciami wierzchniej warstwy skóry, zatem te buty z powodzeniem sprawdzą się także w biurze. Wodoodporna powierzchnia przetrzyma niejeden deszcz, a anatomiczna wkładka uprzyjemni każdy spacer.

Keen, model Durand Mid WP

Keen, model Durand Mid WP

To tylko wybrane propozycje kultowej marki KEEN na nadchodzącą jesień. Pełną ofertę i właściwości każdego modelu obuwia można obejrzeć na stronie www.keen.pl.

Informacja prasowa marki Keen

Tagi

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn