12. Krakowski Festiwal Górski – zapraszamy do zgłaszania filmów do Konkursu Filmu Polskiego!

przez Administrator | Opublikowano 12 września 2014 11:22

Za niecałe trzy miesiące startuje 12. Krakowski Festiwal Górski. W tym roku potrwa od 5 do 7 grudnia. A jeśli KFG to również uczta górskiego kinomana. Tradycyjnie na festiwalu odbędą się dwa konkursy – Międzynarodowy Konkurs Filmowy (już po raz piąty) o Grand Prix KFG i Konkurs Filmu Polskiego.

Już teraz gorąco zachęcamy naszych filmowców (amatorów i profesjonalistów) do nadsyłania swoich propozycji na Konkurs Filmu Polskiego. Twórcy mają pełne pole do popisu w wyborze tematu – wspinaczka górska, skałkowa, turystyka, aktywności górskie etc. oraz wyborze „formy” – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, eksperymentalne etc.

Dariusz Załuski, zdobywca I Nagrody w Konkursie Filmu Polskiego na KFG 2013 za „Two on K2″ (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Dariusz Załuski, zdobywca I Nagrody w Konkursie Filmu Polskiego na KFG 2013 za „Two on K2″ (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Uwaga: można zgłaszać jedynie filmy zrealizowane po 1 stycznia 2013 roku, jednocześnie czas projekcji nie powinien przekraczać 45 min.

Najlepszych filmowców czekają atrakcyjne nagrody – oprócz nagród głównych, również nagroda publiczności, specjalne wyróżnienia dla obrazu stricte wspinaczkowego oraz filmu o tematyce freeride’owej, no i oczywiście niecodzienna szansa zmierzenia się z produkcjami zagranicznymi (wybrane polskie produkcje wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowych).

kfg_2013_5

Filmy można przesyłać do 14 listopada 2014 roku.*

Nagrody dla polskich filmowców przyznawane są od 2004 roku. Wyjątek stanowiły dwie edycje 2006 i 2011, w których nagród nie wręczono. Laureatami pozostałych edycji były filmy:

 • 2004 – Na Krawędzi
  reż. Aleksander Dębski, Michał Zieliński
 • 2005 – Praszczur
  reż. Mirosław Dembiński
 • 2007 – Ścieżka góry
  reż. Marek Kłosowicz
 • 2008 – Annapurna na lekko
  reż. Dariusz Załuski
 • 2009 – The White House
  reż. Łukasz Gabryelski
 • 2010 – Co się wydarzyło na wyspie Pam
  reż. Eliza Kubarska
 • 2012 – Wyprawa na Mnicha
  reż. Maciej Stasiński
 • 2013 – Two on K2
  reż. Dariusz Załuski

Dorota Dubicka

* Prosimy o ściągnięcie formularza zgłoszeniowego (w formacie doc) i po wypełnieniu przesłać go na adres pt@wspinanie.pl. Zalecamy również, aby formularz wydrukować i po wypełnieniu oraz podpisaniu przesłać go wraz z filmem.

W terminie tym należy nadesłać na adres Krakowskiego Festiwalu Górskiego płytę z filmem w formacie HD (mov lub mp4) oraz wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione formularz zgłoszeniowy. O przyjęciu do selekcji decyduje data otrzymania filmu przez Biuro Organizacyjne Festiwalu.

Adres do wysyłki: 
Navigator
Krakowski Festiwal Górski
ul. Grzegórzecka 69/13
31-559 Kraków

Pozostałe informacje oraz regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.kfg.pl w zakładce„Konkursy filmowe”.

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn