TATRAMAN – zostań człowiekiem gór

przez Administrator | Opublikowano 26 sierpnia 2014 10:33

W najbliższą sobotę będzie miało miejsce historyczne wydarzenie. Oto na polskiej scenie triathlonu narodzi się nowa niesamowita i ekstremalna impreza – Tatraman. Zawodnicy i zawodniczki będą ścigać się w przepięknych okolicznościach przyrody polskich i słowackich Tatrach.

O 7:00 rano nad Jeziorem Czorsztyńskim wystrzeli starter i rozpocznie się pisanie nowego rozdziału w historii polskich ekstremalnych triathlonów.

Za nami dwa starty sezony z cyklu Poczuj ZEW Triathlonu. Mocarny Zbój i Frydman Triathlon. Obie imprezy cieszyły się dużą frekwencją, pozytywnymi opiniami oraz przyjazną atmosferą. Organizatorzy dokładają starań, by kolejne etapy cyklu Grand Prix były równie przyjazne i ekscytujące.

Zmierz się z górami

W najbliższą sobotę śmiałkowie, którzy zdecydowali się podjąć jedno z najtrudniejszych wyzwań tego roku, wypróbują swoich sił na podjazdach z przewyższeniami sięgającymi powyżej 12 proc.

Tatraman plakat

Przewidziano dwa punkty żywieniowe podczas etapu kolarskiego. Pierwszy wyznaczony jest na 33kilometrze na szczycie podjazdu z Osturni do Żdiaru (Bystra), natomiast drugi na 62kilometrze w Starym Smokowcu. Zachować należy ostrożność – zawody odbywają się w ruchu otwartym. Organizatorzy informują o bezwzględnym przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Strefa T2 i miejsce zamiany rowerów na buty biegowe, to słowacki Hotel Permon. Startujący mają limit czasowy, który wyznaczony został na godzinę 14:00. Tym, którzy ukończą dwie pierwsze dyscypliny w limicie czasu, pozostanie bieg. Bieg typowo górski, tyczący 21kilometrów, po naprawdę wymagającym szlaku, którego meta usytuowana jest na Kasprowym Wierchu 1987 metrów nad poziomem morza. Zapowiada się prawdziwie tatrzański bieg o zwycięstwo!

Program zawodów

Podczas Tatraman 2014 obowiązywać będzie następujący harmonogram zawodów:

Piątek – 29.08.2014

  • 16.00 – otwarcie Biura Zawodów w Niedzicy Camping „Polana Sosny”
  • 18. 00 – 21.00 – zostawianie depozytów na T2( po rowerze a przed biegiem) i T3(okolica Baru „Jurta”) Kuźnice(Zakopane) – Biuro zawodów
  • 17.00 – 20.00 – wydawanie pakietów startowych
  • 20.00 – 20.30 – konferencja techniczna

Sobota – 30.08.2014

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn