Himalayan Camp kolejny raz na Przystanku Woodstock

przez Administrator | Opublikowano 02 lipca 2014 14:34

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group kolejny raz pojawi się na Przystanku Woodstock z cieszącą się ogromną popularnością wioską Himalayan Camp.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia. Przed nami więc cztery dni festiwalu, trzy sceny, ponad 70 koncertów i ponad 450 tys. osób. A dzięki współpracy WOŚP i Polish Outdoor Group, na uczestników  czekać będzie wiele wydarzeń związanych z aktywnościami outdoorowymi.

Himalayan Camp na Przystanku Woodstock (fot. POG)

Himalayan Camp na Przystanku Woodstock (fot. POG)

Brama-wejėciowa-do-Wioski-Himalajskiej-72dpi

Ideą Himalayan Camp jest przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby osób i zachęcenie ich do zdrowego, aktywnego, a przede wszystkim outdoorowego stylu życia. Za każdym razem Himalayan Camp odwiedza około 20 tys. gości!

Największym zainteresowaniem uczestników festiwalu cieszy się przygoda na ściance wspinaczkowej, która dzięki doświadczonej obsłudze, jest również źródłem cennych porad i wskazówek dla początkujących wspinaczy. W tym roku planowane jest także zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Woodstocku we wspinaczce sportowej, których partnerem będzie Polski Związek Alpinizmu.

Zawody-na-ėciance-wspinaczkowej-72dpi

Zawodniczka-po-zejėciu-ze-ėcianki-wspinaczowkej-72dpi

Podobanie jest w strefie slackline, gdzie dla wszystkich zainteresowanych organizowane są konkursy i zawody m.in. na najszybsze, najwolniejsze czy najdziwniejsze przejście.

Zawody-na-slackline-72dpi

Dzięki ścisłej współpracy Polskim Związkiem Nordic Walking na Himalayan Camp codziennie odbywają się treningi w tej dyscyplinie, które przyciągają coraz większą liczbę osób. Po serii treningów odbywają się zawody, w których wyłoniony zostaje Mistrz Woodstocku Nordic Walking.

Dla stowarzyszenia POG niezwykle ważny jest wymiar edukacyjny, dlatego nie może zabraknąć szkoleń i warsztatów z wiedzy na temat bezpieczeństwa i efektywności w aktywnościach outdoorowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w warunkach outdoorowych oraz prawidłowego doboru oraz wykorzystania sprzętu połączone z prezentacją najnowszych technologii, odbywają się przez wszystkie dni działalności campu i są otwarte dla wszystkich chętnych.

Równolegle z głównymi punktami programu, co roku organizowane są również atrakcje dodatkowe, takie jak zawody table-boulderowe. Jak we wszystkich aktywnościach, udział w nich premiowany jest atrakcyjnymi nagrodami – odzieżą, sprzętem i akcesoriami outdoorowymi.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn