Wyprawy PHZ na K2 i Broad Peak Middle: w kierunku obozu drugiego

przez Administrator | Opublikowano 30 czerwca 2014 15:00

Himalaiści uczestniczący w wyprawach na K2 i Broad Peak Middle mają za sobą pracowity weekend. Obie wyprawy zmierzają ku obozowi drugiemu.

Uczestnicy wprawy na K2 (fot. PHZ)

Uczestnicy wprawy na K2 (fot. PHZ)

Wyprawa na Broad Peak Middle sukcesywnie pnie się w górę. Stoi już obóz pierwszy, trwają prace nad obozem drugim, do którego podchodzą kolejni himalaiści. W sobotę 28 czerwca na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego została opublikowana aktualizacja:

Zespół Jerzy Natkański i Karim Hayat (z wyprawy pakistańskiej) po zaporęczowaniu 80 m na wys. 5800 nad C1 zszedł do bazy. Po dwu dniach odpoczynku planowane są, w jednodniowych odstępach wyjścia zespołów:

1. Gawrysiak, Tekieli, Stasiak 

2. Bielecka, Bielejec, Tomala

3. Chmielarski, Grudzień, Natkański

Pogoda dobra. Serwis agencji o.k., jedzenie świetne.

W niedzielę plan zaczął być realizowany.

Podobna sytuacja jest na K2. Marcin Kaczkan napisał wczoraj:

27.06 wyprawa w pełnym składzie ruszyła na wyjście aklimatyzacyjne do C1, gdzie postawiła dwa namioty z pełnym obozowym wyposażeniem (oczywiście wraz z apteką i tlenem medycznym). W ciągu następnych dwóch dni zaporęczowaliśmy cześć drogi do obozu 2. Obecnie wszyscy uczestnicy są w BC i celebrując “Piotra i Pawła”, nabierają sił przed następnym wyjściem.

Natomiast w piątek na swoim profilu relacjonował Paweł Michalski:

Bez napinki, wyszliśmy rano w górę. Pogoda wymarzona. Zabraliśmy paręset metrów lin poręczowych. Pierwsze około 200 było zaporęczowanych przez ekspedycję Pakistańczyków. My dociągnęliśmy do 6400 m – trochę poniżej słynnego komina House’a, tam też zdeponowaliśmy resztę lin.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn