Z Optimusem na majówkę już od ponad 100 lat

przez Administrator | Opublikowano 28 kwietnia 2014 14:12

Już od ponad wieku szwedzka firma Optimus produkuje sprzęt do gotowania dla entuzjastów outdooru. Od momentu powstania w 1899 roku w Sztokholmie Optimus rozwija i udoskonala swoje produkty – zarówno kuchenki jak i inne akcesoria – aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników.

Old-Optimus-sign

Przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się z ruchem oraz wysiłkiem fizycznym. Aby móc całkowicie poświęcić się ulubionym aktywnościom, firma Optimus proponuje swoim użytkownikom produkty, które są bezpieczne i łatwe w użyciu.

optimus-na-biwaku

optimus-naczynia

Docenią je zarówno osoby, które wybierają się na majówkowe pikniki, planują nocowanie pod namiotem lub wycieczki w terenie, jak również amatorzy mocniejszych wrażeń – ci, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu w niesprzyjających okolicznościach pogodowych, na dużych wysokościach, w miejscach, w których mogą liczyć jedynie na siebie i swoje wyposażenie.

Ponieważ tradycją w Polsce z okazji długiego weekendu majowego jest aktywne spędzanie czasu pod gołym niebem, zapewniamy, że z produktami firmy Optimus stanie się to jeszcze przyjemniejsze.

Kuchenki do gotowania w outdoorze 

Najłatwiejsze w użyciu są kuchenki gazowe. Wiele osób, gotujących w plenerze, wybiera kuchenkę gazową z powodu jej prostoty. Nie trzeba jej napełniać paliwem, szybko się ją uruchamia i łatwo można kontrolować proces gotowania. Najlżejszym i zajmującym najmniej miejsca palnikiem w ofercie Optimusa jest Crux Lite o masie 72 g i rozmiarze 75×57×55 mm! Ramiona palnika rozkłada się, co pozwala na wygodne gotowanie normalnych posiłków na tak małym po złożeniu palniku.

Optimus, Crux Lite

Optimus, Crux Lite

Maszynki wielopaliwowe dają możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb i możliwości, jeśli chodzi o użycie różnych dostępnych paliw. Na palniku Nova Plus Optimusa da się gotować w każdym miejscu na świecie, ponieważ można w jego przypadku stosować wiele różnych rodzajów paliwa: naftę, parafinę, benzynę ekstrakcyjną, olej napędowy, olej rzepakowy, benzynę samochodową.

Optimus, Nova Plus

Optimus, Nova Plus

Kultową kuchenką na paliwo ekstrakcyjne jest niezwykle lekka Svea. Palnik o klasycznym kształcie z mosiężną obudową towarzyszy wyprawom już od końca XIX wieku! Obecnie przystosowany jest do użycia na dużych wysokościach.

Optimus, Svea

Optimus, Svea

Jest to najlepiej przetestowany i najdłużej używany palnik Optimusa, popularny zwłaszcza wśród wspinaczy.

Strony: 1 | 2

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn