Wyprawa Kangchenjunga North Face Expedition 2014: 500 metrów lin poręczowych

przez Administrator | Opublikowano 30 kwietnia 2014 10:15

Akcja na północnej ścianie Kanczendzongi przebiega zgodnie z planem. Jak pisze Adam Bielecki, w poniedziałek Denis z Alexem położyli 200 metrów lin poręczowych. Wczoraj natomiast Artiom, Dmitrij i Adam dołożyli kolejne 300 metrów. Kierunkiem na dziś jest obóz II.

kanczendzonga

Adam Bielecki podczas wyprawy na Kanczendzongę (fot. Adam Bielecki)

Adam Bielecki podczas wyprawy na Kanczendzongę (fot. Adam Bielecki)

Teren, w którym się wspinamy, jest trudny – skała i kruchy lód. Pogoda na razie nam sprzyja – zachmurzenie umiarkowane, niezbyt intensywny opad śniegu, temperatura ok.-15 st.C i wiatr ok.15 km/h. 

Źródło: facebook.com/Adam.Bielecki

kanczendzonga-baner

***

W międzynarodowej wyprawie Kangchenjunga North Face Expedition 2014 biorą udział: Adam Bielecki (Polska), Denis Urubko (Rosja), Artiom Braun (Rosja), Dmitrij Siniev (Rosja) oraz Alex Txikon (Hiszpania). Celem Adama, Denisa, Alexa i Artioma jest wejście aklimatyzacyjne na szczyt, a następnie wytyczenie nowej drogi w stylu alpejskim na północnej ścianie Kanczendzongi.

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn