Warsztaty Skiturowe w schronisku Murowaniec – zima wróciła w Tatry

przez Administrator | Opublikowano 14 kwietnia 2014 9:32

Wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego, tych obecnych i tych przyszłych, zapraszamy na Halę Gąsienicową, by pod okiem fachowców zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim bezpiecznie i miło spędzić czas.

Skitouring w Tatrach (fot. Monika Strojny)

Skitouring w Tatrach (fot. Monika Strojny)

Warsztaty Skiturowe organizowane przez ekipę przygotowującą największe krajowe zawody Memoriał Piotra Malinowskiego, odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Schronisku Murowaniec. Zostały jeszcze wolne miejsca, a szczególnie warto z nich skorzystać, gdyż ostatnio w Tatry wróciła zima i z każdym dniem warunki śniegowe mają być coraz lepsze.

Prognoza pogody: http://www.meteoblue.com/en/poland/weather-%C5%9Awinica

Przez trzy dni Warsztatów wprowadzimy Was w świat narciarstwa wysokogórskiego: zapewniamy szkolenie skiturowe dla początkujących, szkolenia lawinowe na różnym poziomie zaawansowania, szkolenia z podstaw turystyki zimowej (chodzenie w rakach i z czekanem). A także techniki asekuracji i autoratownictwa podczas poruszania się po lodowcach, flankach śnieżnych czy lodospadach, oraz narciarskie wycieczki wysokogórskie.

(fot. Monika Strojny)

(fot. Monika Strojny)

Zaawansowanym narciarzom proponujemy ciekawe i wymagające zjazdy tatrzańskimi żlebami.  Zajęcia prowadzone są przez Międzynarodowych Przewodników IVBV, Instruktorów Narciarstwa Wysokogórskiego i Ratowników TOPR.

Uczestnicy Warsztatów Skiturowych będą mieć szansę przejścia całości lub części (zależnie od warunków śniegowych i stopnia zaawansowania) trasy Memoriału Piotra Malinowskiego pod opieką przewodnika IVBV. Do zajęć można dołączyć na jeden lub dwa wybrane dni, także tylko na szkolenie z turystyki zimowej.

(fot. Monika Strojny)

(fot. Monika Strojny)

W ramach szkolenia zapewniamy:

  • noclegi w Schronisku Murowaniec
  • opiekę Międzynarodowych Przewodników Wysokogórskich IVBV/UIAGM, Ratowników TOPR, Przewodników Tatrzańskich
  • popołudniowe zajęcia teoretyczne
  • test sprzętu firmy DYNAFIT (wypożyczenie całego zestawu skiturowego)
  • wypożyczenie zestawu lawinowego PIEPS
  • pyszne i zdrowe kalorie z Piekarni Gałuszka doskonałe w czasie zajęć w terenie
  • pamiątkowy gadżet

PLAKATMALINAWARSZTATY

Więcej szczegółów o zawodach i WARSZTATACH SKITUROWYCH na www.memorial.topr.pl

 Monika Strojny

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn