Swatch Freeride World Tour by The North Face na Alasce i w Andorze

przez Administrator | Opublikowano 10 kwietnia 2014 9:14

Koniec zimy przynosi bardzo ciekawą informację na temat cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face 2015. Wśród lokalizacji, w których zorganizowane zostaną najważniejsze zawody freeride’owe w przyszłym sezonie znalazły się Vallnord Arcalis w Andorze i nieokreślone jeszcze bliżej miejsce na Alasce.

Swatch Freeride World Tour by The North Face

Swatch Freeride World Tour by The North Face

Jesteśmy bardzo dumni z dodania dwóch nowych lokalizacji do trzech wyjątkowych miejsc, które tradycyjnie już goszczą zawody z cyklu FWT. El Dorado Freeride, organizowany od 1998 roku w Vallnord Arcalis to jedna z najpopularniejszych 4 – gwiazdkowych imprez Freeride World Qualifier. Teren w Andorze jest wspaniały i znaleźć można tam kilka ścian doskonale nadających się do rozegrania zawodów na najwyższym światowym poziomie. Alaska to z kolei prawdziwa mekka freeriderów. To tam, w latach 90 – tych, odbywały się pierwsze imprezy tego typu, a naszym marzeniem zawsze było zorganizowanie tam jednego z przystanków cyklu – tłumaczy Nicolas Hale – Woods, założyciel i szef FWT.

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. J. Bernard)

Swatch Freeride World Tour by The North Face (fot. J. Bernard)

Tym razem sezon rozpocznie się nieco później, bo 24 stycznia w Chamonix. Tydzień później światowa czołówka freeriderów i freeriderek pojawi się w Fiberbrunn w Austrii. Po kolejnym tygodniu Freeride World Tour zawita do Andory. Na Alaskę pojedzie tylko 60% najlepszych zawodników na nartach i snowboardzie. Zawody zostaną rozegrane przy najlepszych możliwych warunkach pomiędzy 14 a 22 marca. Po tych zawodach wyłonione zostanie kolejne 60% najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w wielkim finale na Bec de Rosses w Verbier 28 marca 2015 roku. Zawodniczki o kwalifikację do finału powalczą w czasie pierwszych trzech przystanków.

Jacek Będkowski

Snow PR

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn