Podsumowanie konkursu „Lawinowe ABC”

przez Administrator | Opublikowano 02 kwietnia 2014 9:40

131 osób wzięło udział w konkursie „Lawinowe ABC”.  Przez tydzień uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach. Najlepsi wygrali szkolenie lawinowe. Konkurs odbył się w ramach trzeciej edycji akcji „Lawinowe ABC”. Organizatorem był Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Przewodników Wysokogórskich.

lawinowe-abc-logo

Codziennie przez 7 dni na portalu FB akcji „Lawinowe ABC” pojawiało się pytanie konkursowe. Uczestnicy głowili się nad zagadnieniami dotyczącymi m.in. szronu wgłębnego, wyboru trasy w przypadku ograniczonej widoczności (mgła, opad), nachylenia stoku pod kątem zagrożenia lawinowego, bezpieczeństwa terenu, na którym znajdują się bariery lawinowe (nie jest bezpieczny!), oraz innymi  pytaniami związanymi z lawinami i bezpiecznym poruszaniem się zimą po górach. Ich autorem był Marcin Kacperek,  międzynarodowy przewodnik wysokogórski PSPW, autor książki „Kochaj śnieg, unikaj lawin”.

Prawidłowo na wszystkie pytania i w określonym regulaminem czasie odpowiedziały 72 osoby. Zostały one laureatami konkursu. Otrzymają nagrody – wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego. 10 osób wygrało główną nagrodę – szkolenie lawinowe, które odbędzie się w kolejnym sezonie zimowym. Są to: Michał PosyniakKatarzyna Szymborska MałekPiotr Przybył, Violetta Krawczyk, Jakub JanikAldona RichterAdam TulecLucyna TylDaniel KuciaAnna Gospodarek.

Akcja „Lawinowe ABC” składa się z szeregu zróżnicowanych działań, głównie o charakterze edukacyjnym. Ideą akcji jest uświadomienie odbiorcom, że działanie zimą w górach wiąże się z koniecznością ciągłego zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Organizatorzy: Tatrzański Park Narodowy, TOPR.
Partnerzy: PZU, Mammut, Pieps, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR.
Opieka medialna: Teleexpress, RMF, RMX Maxxx, Gazeta Wyborcza, Góry, Wspinanie.pl, Hivermag, SkiMagazyn.

Informacje: www.lawinoweabc.pl.

Agnieszka Szymaszek

Pod_Patronatem_Outdoor_Magazyn

Skomentuj

XHTML: Możesz korzystać z tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 


Outdoor Magazyn